Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı ile MTV Ödeme

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini kredi kartı ile yapmak isteyen vatandaşlar için detaylı bir yazı hazırladık…

MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi; trafik şubelerine kayıtlı motorlu taşıtların tabi olduğu, aracın sicil kaydının başlaması ile başlayan ve yine aracın sicil kaydı silinene kadar ödenmesi gereken bir vergi türüdür. Her yıl, yılda iki dönemli periyotlar halinde ödenen MTV’yi her araç sahibi ödemekle yükümlüdür. Araç sahibiyseniz, buraya kadar anlattıklarımızı ki zaten biliyorsunuz demektir. Motorlu taşıtlar vergisini ödemek için vergi dairelerinde ya da banka şubelerinde sıra beklemek istemeyen araç sahipleri için kredi kartı ile MTV ödeme seçeneği bulunuyor. Böylece, kredi kartınız varsa Ocak ve Temmuz aylarında ödenen taşıt vergilerini kredi kartınız ile kolayca ödeyebilirsiniz. Hangi bankanın kredi kartları ile nasıl ödeme yapabileceğinizi bu yazımızda derledik…

Garanti Bankası 

Bonus Card kullanan vatandaşlar, MTV vergilerini Bonus kredi kartı ile kolayca yapıyor. Üstelik artık Garanti Pay kolaylığıyla bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan, beklemeden, hızlı bir şekilde Garanti Bankası Bonus Card kredi kartı ile MTV vergisi ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ocak ve Temmuz aylarında alınan bu vergi ödemesini dilerseniz 2 taksite böldürerek daha uygun ödeme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden kredi kartı bilgilerinizi girerek ya da Garanti Bankası internet şubenizden ödemeler sayfasında “vergi ödemeleri” bağlantısını tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi 

Motorlu taşıtlar vergisini beklemeden, kolayca yapmak isteyen Yapı Kredi müşterileri, kredi kartlarını kullanarak WEB’den, mobil şube ya da Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet adresinden kredi kartı bilgilerini girerek yapabilirler. Ayrıca Ocak ve Temmuz aylarında yapılan MTV ödemeleri için World Kart’a özel taksit kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. T.C kimlik numaranız, plaka kodunuz ve vergi dönemini girerek WEB’den MTV ödemenizi anında yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB) 

TEB müşterileri, kredi kartlarını kullanarak motorlu taşıtlar vergisini internetten ya da mobil şubeden kolayca ödeyebiliyor. Ruhsat sizin üzerinize olsa da olmasa da, TEB kredi kartı ile MTV ödemesi için internet şubesini ya da mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek, MTV ödeme dönemlerini takip etmenize gerek kalmaz.

 

Türkiye Finans

Şubeden, internetten, mobil şubeden ya da Türkiye Finans telefon bankacılığı kanalları aracılığıyla, bankanın müşterileri kredi kartı ile MTV ödemesini kolayca gerçekleştiriyor.

Vakıfbank 

7/24 Vakıfbank ATM’lerinden ya da internet şubesi ve mobil şube kanalları aracılığıyla MTV ödemelerini kredi kartınız ile anında yapabilirsiniz. Vakıfbank müşterisiyseniz; internet şubesinden Ödemeler/Vergi işlemleri/Motorlu taşıtlar vergisi adımlarını takip ederek MTV ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank

4 aya kadar taksit seçeneği ile Akbank müşterileri, kredi kartı ile MTV ödemesi işlemini kolayca gerçekleştiriyor. Ödemelerinizi dilerseniz Akbank şubelerinden, WEB’den ya da Akbank Direkt kullanarak mobil şubeden yapabilirsiniz. Axess, Free ve Wings kartlarınızı kullanarak 4 taksit seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 24 Kasım 2016 - 9:00:13

Benzer Konular

Yukarı Çık