Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı İle Gelir Vergisi Ödeme

Ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısı oldukça fazla olmakla birlikte kredi kartı sahipleri birçok ödeme veya satın alma işlemlerini kredi kartı ile yapmaktadır. Böylelikle hem zamandan tasarruf sağlamakta hem de daha kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini yapabilmektedirler.

Peki, kredi kartı ile gelir vergisi ödeyebilir miyiz? Cevabı merak edenler için hemen açıklayalım artık birçok işleminizi kredi kartı ile yapabilmeniz mümkün olduğu gibi kredi kartınız ile gelir vergisi ödemelerinizi de kolayca yapabilirsiniz.

Gelirinize ilişkin olarak beyanname verebilir ve beyannamenizin onaylanmasının akabinde verginizi hazır beyan denilen sistem ile kredi kartınız ile kolayca ödeyebilirsiniz.  Aynı zamanda gelir verginizi internet üzerinden de ödeyebilmeniz mümkün.

Ticari, zirai ve serbest meslek kazancı elde eden vatandaşlar bu sistemden kolayca faydalanabilirler. Elde ettiğiniz gelir türlerine ilişkin olarak beyanname vermeniz gerekip gerekmediğini siz belirleyebilirsiniz.  Beyannamenizin onaylanmasının ardından verginizi hazır beyan sistemi üzerinden kredi kartınızla internet bankacılığı, banka şubeleri ya da vergi dairelerinden ödeyebilirsiniz.

Beyanname sizin için gerçekten gerekiyor mu? Bunu öğrenmek için ise Gelir İdaresi Başkanlığınca Hazır Beyan denilen sistem üzerinden sizleri test ederek gerekli bilgili sunacaktır. Hazır beyan işleminizi yaptıktan sonra ise beyan vererek gelir vergisi ödeme işlemlerinizi kredi kartınız ile hiçbir çaba saf etmeden hızlı ve kolay bir şeklide yapabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 6 Mart 2016 - 8:59:20

Benzer Konular

Yukarı Çık