Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı İle Emlak Vergisi Ödeme

Kredi kartı ile bir çok işlem yapabiliyorken emlak vergilerinizi neden ödeyemeyesiniz? Kredi kartınız ile emlak vergisi ödemesi yapabilmeniz oldukça kolaydır. İki taksit ile ödenen vergiler için bir çok banka çeşitli kampanyalar ile sizlere kolaylık sunuyor. Emlak vergisi ödemesi yapmak için internet ortamından faydalanabilir veya PTT şubelerine başvurarak ödeme yapabilirsiniz.

Belediyeniz e-belediye sistemini kullanıyor ise kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bankaların internet üzerinden de ödeme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile birçok ödeme gerçekleştirilebiliyor bu nedenle kredi kartınız ile emlak verginizi de ödeyebilirsiniz. Fakat bunun için bağlı bulunduğunuz belediyenin e-belediye sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. E-belediye sistemine birçok belediye geçiş yaptığı için bu sizin için önemli bir ayrıntı olmayabilir. Emlak vergisi ile ilgili ödemelerin ayrıntıları için ise bankanızı arayarak gerekli bilgiyi de alabilirsiniz.

İnternetten Emlak Vergisi Ödeme

Emlak vergisi ödemelerinden kredi kartı taksit kampanyaları ile ilgili yararlanmak istiyorsanız müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Emlak vergisi beyannamesi için bir takım belgeler gerekmektedir. Bu belgeler; tapu fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, bina kullanım izni fotokopisi, adres, beyan sahibinin ikamet ve iş yeri adresi, vergi numarası gibi gerekli olan evraklar ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Emlak verginizi kredi kartı ile ödemek istiyorsanız bulunduğunuz belediyeye müracaat ederek belediyenin size verdiği hesap numarası ile birlikte bankaya giderek ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer isterseniz belediyenin resmi internet sitesi üzerinden vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Emlak vergisi bina, arsa veya arazinin bulunduğu belediyenin veznelerinden belediyenin vermiş olduğu hesap numarasıyla banka şubelerinden ya da belediyenin resmi internet sitesinden kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. İnternetten emlak ya da arsa vergi borcunuzu sorgulayabilmek için ise ilgili belediyenin e-belediye sistemine geçmiş olması gerekmektedir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 6 Mart 2016 - 10:48:41

Benzer Konular

Yukarı Çık