Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı ile Değer Artış Vergisi Ödeme

Kredi kartı ile birçok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmemiz mümkün. Kredi kartı ile değer artış vergisi malların atışı takası, devri gibi durumlarda oluşan kazançları ifade etmektedir. Kredi kartı ile değer artış vergisi ödeyebilmeniz artık mümkün. Kredi kartı ile çeşitli vergi ödemelerini kolay ve hızlı bir şeklide yapabilirsiniz.

Fakat bu ödemeleri yapabilmeniz için bağlı bulunduğunuz belediyenin e-belediye sistemine geçmiş olması gerekmektedir. Yani resmi web sitesine bu uygulama kullanılır durumda olmalıdır. Bu durumda ise kredi kartı ile gerekli işlemleri yaparak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Öncelikle size ait olan kredi kartı bankasının müşteri hizmetlerini arayarak gerekli detaylar hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Birçok banka artık vergi ödemelerine kredi kartı taksit imkânı sunmaktadır.

Konut satışlarına bakacak olduğumuzda değer artış vergisi kavramında öncelerinde 5 yıl yasası bulunmaktaydı. Fakat günümüze bakacak olursak bu 5 yıl yasası tarihe karışmışa benziyor. Bütün vergi ödemelerinde olduğu gibi değer artış vergisini de kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bunun için gelir idaresi resmi internet adresine girerek ödeyeceğiniz vergiyi seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girmektir. Kredi kartı ile değer artış vergisi ödemesi için internet ortamından faydalanmanız yeterli olacaktır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 7 Mart 2016 - 9:39:40

Benzer Konular

Yukarı Çık