Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı İle Çevre Ve Temizlik Vergisi Ödeme

Kredi kartı kullanımı oldukça yaygın bir şekilde devam etmekte ve vatandaşlar bir çok işlemlerini kredi kartı ile yapmak istemektedirler. Bunlardan bir tanesi de çevre ve temizlik vergisi ödemelerini kredi kartı ile yapabilmek mümkün mü? Sorusudur.

Bir çok işlemlerinizi ve ödemelerinizi kredi kartı ile yapabiliyorken tabi ki çevre ve temizlik vergisi ve birçok vergiyi kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Öncelikle çevre ve temizlik vergisinden kimler sorumlu diye merak edenler için hemen belirtelim.

Çevre ve Temizlik Vergisini ev sahibi değil kirada oturduğu bilinen kiracı ödemek durumundadır. Yani evin sahibi değil evi kullanan kişilerden alınan bir vergidir. Bu vergilerin ödeme türü ise ikiye ayrılmış bulunmaktadır. Herhangi bir su, elektrik faturasına yansıyan kişinin çevre ve temizlik vergisi iş yeri ve diğer yapılar olarak ödenen vergiler..

Konutlara ait bulunan Çevre ve Temizlik Vergisi su tüketimine göre hesap edilmektedir. Kredi kartı ile çevre ve temizlik vergisi ödemek için bağlı bulunduğunuz belediye e-belediye sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Artık günümüzde birçok belediye bu sisteme geçiş yapmış bulunuyor. Belediyenin uygulamaları arsındaki borç bilgileri soğulama sayfasında çevre temizlik vergisi sorgulaması yapabilmeniz mümkün. Ancak bu işlem için e devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Kredi kartı ile çevre ve temizlik vergisi ödemek için bağlı bulunduğunuz belediye e-belediye sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Artık günümüzde birçok belediye bu sisteme geçiş yapmış bulunuyor. Belediyenin uygulamaları arsındaki borç bilgileri soğulama sayfasında çevre temizlik vergisi sorgulaması yapabilmeniz mümkün. Ancak bu işlem için e devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 8 Mart 2016 - 8:50:48

Benzer Konular

Yukarı Çık