Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı ile Altın Alınır mı?

Tüketim gerekliliğiyle birlikte kredi kartlarıyla alışveriş oldukça rağbet görmektedir. Kredi kartıyla her türlü alışveriş yapabilirken düzenli ödemeler sayesinde faiz oranlarına çarptırılmadan uygun anlaşmalarla kişiler ihtiyaçlarını rahat bir şekilde sağlayabilmektedirler. Yalnızca ihtiyaç için değil yatırım amaçlı tüketimler de kredi kartlarıyla sağlanmaya çalışılmaktadır.

senetlealtın

Bunlardan biriside kredi kartı ile altına yatırım amaçlı ya da ihtiyaca göre altın alım işlemidir. Taksitli alışverişlerde yapılan yeni düzenlemelerde kredi kartına taksit ile altın alma işleminin önüne geçilmişti. Fakat kuyumculuk sektörünün işinin iyi ilerlemesine engel olup bu sektördeki çöküş nedeniyle yeniden gözden geçirilip hem alıcıların hem de kuyumculuk sektörünün önü açılmıştır.

Kredi Kartına Taksitle Altın Verenler

Denetleme ve Düzenleme Kurumu bu konuda yeni bir düzenlemeye gitmiş ve kredi kartına dört taksit ile altın alabilmelerini sağlamıştır. Kredi kartına taksitle altın almak hem yatırım amacı güden vatandaşların ihtiyacını karşılamış hem de zamanında ödemeleriyle birlikte faiz oranına çarpmaları engellenmiştir. Kredi kartı ile yatırım amacıyla alınan altın değer kaybetmeyecek cinste olmalıdır ki daha sonra satılmak istenildiğinde zarara uğramamış olasınız. Yatırım amaçlı tercih edilen bilezik çeşidi altınların işlenmemiş olması önem taşımaktadır.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Kredi kartı ile altın almak yalnızca yatırım amaçlı değil kişilerin ihtiyaçlarından dolayı da alınmaktadır. Örneğin yeni evlenen bir çifte alınmak istenen altın kredi kartı ile alındığında büyük bir yükten alıkoymaktadır. Kredi kartı ile altın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da kuyumcunuzu iyi seçmenizdir. Aksi takdirde bazı kuyumcular kredi kartı ile alınan altınlarda faiz oranı yüksek fiyatlar ile satmaktadır.

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 20 Aralık 2015 - 5:34:53

Benzer Konular

Yukarı Çık