Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Güvenlik Kodu ( CVV ) Nedir Nerede Yazar?

Kredi kartlarının güvenliklerinin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi için uluslararası bankacılık alanında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Kredi kartı güvenlik numaraları ile birlikte sizler de hem internet üzerinde hem de reel alışverişlerinizde kredi kartlarınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kredi kartlarının güvenlik kodu cvv olarak belirlenmiştir. Bu kod bütün bankaların kredi kartlarında yer almaktadır. Kredi kartının arka tarafından yer alan bu numara bütün bankalarca 3 haneli olarak kullanılmaktadır. CVV2 – CVCV2 veya CID olarak bilinen bu güvenlik kodu numaraları, kredi kartlarının arka bölümlerinde yazar.

CVV KODU NE İŞE YARAR?

Uluslararası bankacılık sisteminde de kullanılan CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılmaktadır. Bütün bankalar tarafından zorunlu olarak kullanılan bu yöntem internet bankacılığında daha sık kullanılmaktadır. Kredi kartlarının arkasında yer alan bu güvenlik kodları, genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak geçerli oluşunu ve güvenilirlik açısından kontrolü amacıyla kullanılmaktadır.

CVV KODU NEREDE YAZAR? CVV- KREDİ KARTI GÜVENLİK NO

cvv kodu BURASI

cvv kodu BURASI

Kredi kartlarının güvenlik kodları, kredi kartlarının arka bölümlerinde yer almaktadır. CVV ile birlikte yer alan bu kodları internet alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kredi kartı güvenlik işlemlerinde yer alan bütün bu aşamaları bankalardan öğrenmeye gerek kalmadan sadece kredi kartınızın arka bölümünde yer alan numaralardan öğrenebilirsiniz.

Kredi kartlarının güvenlik kodları, kredi kartlarının kullanım sıklığından dolayı deforme olabilir .Bu gibi durumlarda kredi kartı güvenlik kodu ya CVV numarası silinebilir. Böyle olduğu zaman hemen bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Daha sonra bu numara sizlere kısa mesaj veya e- mail olarak bildirilmektedir. Bir kredi kartının kilidi konumunda olan bu güvenlik kodu oldukça önemlidir. Bankaları veya müşterileri dolandırmaya çalışan kişiler ilk olarak bu güvenlik kodunu kırmaya çalışır. Dolayısıla sizler internet üzerinden veya telefondan sizlerin kredi kartlarının güvenlik kodunu isteyen kişilere sakın bu kodu bildirmeyin. Güvenilir bir şekilde alışveriş yapılmayan sitelerde kredi kartı bilgilerinizi ve kredi kartı güvenlik kodu işlemlerinizi ifşa etmeyin. Bir kredi kartının güvenlik kodunun ele geçirilmesi o kartın her bir işleminin başka kişiler tarafından da görülmesi anlamına gelmektedir. Böylece kredi kartınız kötü kişilerin kullanımına açık olur.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 10 Temmuz 2016 - 12:58:27
Etiketler:

Benzer Konular

Yukarı Çık