Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Eksi Bakiye

Kredi kartındaki eksi bakiye 1000 diyelim. Bir alışveriş yaptık ve  500 TL lik bir alışveriş yaptırtıktan sonra kart ekstrende ya 500 gözükür yada -500 TL gözükür. Bazı bankalar müşterilerinin borcunu (-) olarak gösterirken bazı bankalar ise hesapta fazla paraya (-) olarak gösterir.

Mesela kredi kartınla online alışveriş yaptın diyelim. Kartında 5000 tl paran var. 1000 tl lik alışveriş yaptın diyelim. Kartından harcadığın tutar yazılmalıdır. Bakiye tutarı toplam da -1000 tl yazmaktadır. Müşteri limitimiz -4000 tl kalan hesap özeti borç tutarı ise 0,00 tl’dir.

Banka kartınızla alışveriş yaptınız. Ama banka limitiniz dolmak üzere. Hemen bankacınızla görüşüp limiti doldurabilir yada o da olmadı müşteri hizmetlerinden yardım isteyebilirsiniz. Ama bankalar limit aşım ücreti de alınmaktadır. Bunu istemiyorsanız eğer müşteri hizmetlerinden de kapattırabilirsiniz. Ya da yeteri kadar bilginiz yok ise bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartından elektrik, su, doğalgaz da yatırmak için para çekebilirsiniz. Eğer kartınızda para kalmadıysa bakiyenizden para çekebilirsiniz ama hesabınıza para yatırdığınızda o hesaptan çekip aldığınız parayı böylelikle tamamlıyor.

Bankadan kredi kartı aldınız ve limitinden sıkkınlık geldiyse bu kartı kırmak yerine ya da kapattırmak yerine  limitini düşürebilirsiniz. Kredi kartından borç para çekiminde de eksilere düşürebilirsiniz. Mesela kartınızdan 150 tl borç aldığınızda direkt -150 TL gözükür. Hesabında para kalmadığında kartından para çekebiliyorsunuz.  Bazen bankalar ek limitte koyabiliyorlar. Hesabınıza para yatırdığınızda aldığınız borç parayı böylelikle tamamlıyor.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 13 Mart 2016 - 10:26:19

Benzer Konular

Yukarı Çık