Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Dolandırıcılığı Para İadesi

Kredi kartından alışveriş yaparken internetten online alışverişlerde daha dikkatli olmalıyız. Her siteye güven olmaz. O sitenin güvenirliği de çok önemlidir. Alışveriş yapılan siteden önceden yapılan yorumları okumak ve daha önceden de bilgilenmemiz lazım. Bankaların atmlerinden para çekerken yada para yatırırken dikkatli olmalıyız. Atmlere alet takıp kredi kartını kopyalayabilir. Rahatça kredi kartınızı kullanabilirler.

Bunun için daha çok dikkatli olmamız lazım. Bu tür vakalarda bankanızla yada müşteri hizmetlerinden kredi kartı acil olarak  kapattırabilirsiniz veya  iptal ettirebilirsiniz.

Kredi kartı çok büyük tehlikeler vardır. Kartınızı kopyalayabilirler. Bankadan arıyoruz diye sizin kart şifrenizi alabilirler ve kullanabilirler. Kredi kartınızı başka kişilere güvenlik kodunuzu ve şifrenizi vermeyiniz.

Kayıp etmiş olduğunuz kimlik kartınızı kullanabilir. Bu gibi durumlarda hemen kartınızı kapattırabilirsiniz. Ve hemen gerekli yerlere başvurabilirsiniz.

Bazen de çöpten ekstre toplayıp onu kullanabilirler. Bu gibi durumlarda çok dikkatli davranmamız lazım. Asla ekstrelerinizi çöp kutusuna atmayınız. Ekstrelerinizi bulundurmayın.

Cep telefonundan dolandırıcılık daha yaygın. Bankanın adını vererek sizden kod yada şifre isteyebilirler. Kredi kartınızdan para çekmenizi isteyenlere sakın itimat etmeyelim.

Sosyal medyada bize arkadaşlarımız yada yakın dostlarımızı öne sürerek bizleri kandırabilirler. Yada bankacı adı altında da yapabilirler. Bunları kullanırken çok dikkat etmeliyiz. Herkese itimat etmemeliyiz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 14 Mart 2016 - 8:48:31

Benzer Konular

Yukarı Çık