Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Borcumuz Gecikirse Ne Yapmalıyız?

Hayatımıza her anlamda kolaylık kazandıran kolaylık kredi kartları. İster hediye veya bonus puan yönünü sevelim ister yaptığımız alışverişleri taksitlendirme yönünü. Kredi kartları hayatımızın ayrılmaz parçası haline geldi. Ekmek alırken dahi nakit kullanmak yerine kredi kartı kullanır olduk.

Peki hesap kesim tarihi geldi, borcumuzu gördük fakat yeterli paramızın olmaması, unutkanlığımız, kredi kartı borcunu yatırmak için ayırdığımız fakat sonradan acil işimiz çıkınca parayı kullanmak zorunda kalmamız gibi sebeplerle kredi kartı borcumuzu yatıramadık. Şimdi ne olacak?

Kredi kartı borcumuzun yüzde yirmisine denk gelen asgari tutarı ödediğimiz zaman kalan borç üzerinden gecikme faizi borcu ödeyene kadar işlemeye devam eder. eğer borcun asgari tutarını dahi ödeyemediysek borcun tamamı üzerinden aynı şekilde gecikme faizi işlemeye devam eder.

90 gün ve sonrasında hala borcumuzu ödemediysek yasal takip başlar. Bankanız ilk olarak size bir uyarı mektubu gönderir ve kartınızı önce nakit çekimine sonra alışverişe kapatır. Bankanızla görüşerek yapılandırma yoluna gidebilir ve borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 18 Şubat 2016 - 8:38:02

Benzer Konular

Yukarı Çık