Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Borcumu Geç Ödedim Kredi Notum Düşer Mi?

Kredi kartı harcamalarımız her ay hesap özeti ile tarafımıza iletilmektedir ve hesap özeti üzerinde belirtilen son ödeme tarihinde kredi kartı ödemesini yapmamız gerekmektedir. Kredi kartı borcu ödeme tablosu kredi notumuzu direk etkileyen etmenler arasındadır. Kredi kartı borcumu geciktirdim kredi otum düşer mi, diyorsanız kısaca anlatalım.

Kredi Kartı Borcumu Geciktirdim Kredi Notum Düşer Mi?

Kredi kartı borcunuzu ödemeseniz kredi notunuz da düşük yaşanır. Eğer normal de kredi kartı borcunuzu ödüyor iseniz hemen aylık bir gecikmede bu durum direk kredi notunuza yansımaz. 1 ayı aşkın ödememe yapmama durumlarında ise kredi notunuz düşmeye başlayacaktır.

Kredi kartı borcunuzun o ay içerisinde hepsini ödemeyecek durumda iseniz en azından asgari tutarını ödeyerek kredi notunuzun düşmesini engelleyebilirsiniz. Kredi notunuzda düşüklük yaşanır ise ve bankaların belirlediği alt puanın aşağına inerse bankalardan hem kredi almak hem de kredi kartı almak zorlaşacaktır.

Kredi Borcumu Geciktirdim Kredi Notum Düşer Mi?

Bu nedenle kredi kartı borcunuzu zamanında belirtildiği tarihte ödemeniz gerekiyor. Bu durumu göz ardı etmeden ödeyebileceğiniz rakamlarda harcama yapmalısınız.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 6 Ocak 2016 - 12:46:49

Benzer Konular

Yukarı Çık