Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Günümüzde vatandaşın borçlarının önemli bir bölümünü kredi ve kredi kartı borçları oluşturuyor. Bütçe yeterli olmayınca ek kaynak olarak alınan kredi kartlarının limitinin sonuna kadar dolması bir çoğumuzun aşina olduğu bir durum. Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen tüketici borçlarını kapatmakta bir türlü başarılı olamayınca her ay aynı döngü kendini tekrarlıyor. Artık kredi kartı borçları ile uğraşmak istemiyorsanız borcunuzu yapılandırmayı deneyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde ödenemeyen borçların yapılandırılma vadesi 72 aya çıkarıldı. Bankalara olan borçlarınızı aynı borç altında toplayarak yapılandırabilir ve daha uzun vadeler ile borcunuzun tamamını kapatabilirsiniz. Peki, kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır? Kimler bu taksitlendirmeden faydalanabilir?

Öncelikle kredi kartı yapılandırması; taksitlendirmek istediğiniz kredi kartlarınızın toplam borcu, faizi ve oluşmuş diğer masrafların toplam tutarı üzerinden taksitlendirme ile yapılır. Belirlenen tutarı peşin olarak ödeyemiyorsanız, taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Borcunuzu yapılandırmak için, eğer birden fazla bankadan kredi kartınız varsa, tercih edeceğiniz bankaya karar verdikten sonra bankanız ile görüşmeniz gerekiyor. Genellikle bankalarda kredi kartı borcu yapılandırması için ayrı birimler bulunmaktadır. Taksitlendirme için bankanızın yapılandırma birimini arayarak başvuru yapabilirsiniz. Tabi bunu yaparken toplam kredi kartı borcunuza bir de yapılandırma faizi ekleyeceğini unutmayın. 72 aya kadar vadelendirme seçeneği ile siz de artık kredi kartı borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Toplamda 4000 TL kredi kartı borcunuz varsa, 48 ay vadeli kredi kartı borç yapılandırması ile geri ödeyeceğiniz toplam tutar 5900 TL olmaktadır. 48 ay vade yerine 72 ay vade seçeneğinden yararlanmak ve daha düşük rakamlarla borçlarınızı ödemek isterseniz 4000 TL için geri ödeyeceğini toplam tutar yaklaşık olarak 7000 TL’dir. Yapılandırmadan, borcunuzu ödemek için yasal süreyi aşıp icralık olduktan sonra yararlanmanız halinde, eklenecek faiz ile birlikte 4000 TL için geri ödeyeceğiniz rakam borcunuzun iki katını geçebilir. O nedenle kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, 90 günlük yasal süreyi geçmeden kredi kartı borcu taksitlendirme seçeneğinden yararlanmalısınız. Geçtiğimiz günlerde yapılan yönetmelik değişikliği kapsamında 72 aya çıkarılan taksitlendirme seçenekleri her bankada geçerlidir. Bankaların kredi kartı borcu yapılandırma için ulaşabileceğiniz telefon numaraları şöyle;

Garanti Bankası: 444 0 333 Alo Garanti hattından kredi borcu yapılandırma servisi ile görüşebilirsiniz.

İş Bankası: 0850 724 0 724 no’lu müşteri hizmetleri telefon numarasını arayabilirsiniz.

Akbank: Akbank Direkt Mobil aracılığı ile kredi kartı borcu yapılandırma için başvurabilirsiniz.

Denizbank: 0850 222 0 800’nolu Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Finansbank: 0850 222 0 900’nolu Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak borcunuzu taksitlendirmek için gerekli birime bağlanabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi: 444 0 444′ nolu Yapı Kredi müşteri hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Kredi kartı borcu yapılandırması için 444 00 00 nolu müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Odeabank: Kredi ve kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak için 444 8 444’nolu müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir, borçlarınızı uygun faiz oranları ile Odeabank’a transfer edebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 3 Kasım 2016 - 4:21:48

Benzer Konular

Yukarı Çık