Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Borcu Kapatma Yöntemleri

Günümüzde herkesin en az bir kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartının yanlış kullanımıyla gereğinden fazla borç birikmiş ve bu borçları ödemekte zorlanan çok büyük bir kesim mevcuttur. Kredi kartının asgari tutarından az ödeme yapılması ya da hiç yapılmaması ile büyüyen bu borç yumağı bireyleri sonu gelmez bir kısır döngüye sokmuştur.

Sizler için kredi kartlarını kapatma yöntemleri adı altında yapılması şiddetle savunulan birkaç maddeyi derledik. Ancak unutmamanız gerekir ki kartların borcunu ödedikten sonra tekrar aynı şekilde kullanmak sizi bir adım öteye taşımayacaktır.

İşte yapmanız gerekenler;

  • Harcama yapmayı mümkün oldukça bırakın. Bu sizin gereksiz giderlerinizi önlemenin de bir yolu olacaktır.
  • Borç Ödeme Planı hazırlayın. Kredi kartı borçlarınızı ödemek için ayıracağınız aylık maksimum limiti belirleyin. Daha sonra kredi kartı borçlarınızı asgari ödemesi en yüksek olandan en düşük olana göre sıralayın. Bu şekilde ilk sıradaki kartınızı ödemeye başlayın. Elinizde para kalırsa bunu en düşük olandan fazla olarak yatırmaya devam edebilirsiniz.
  • Borç Transferi yapın. Ödemek zorunda olduğunuz ancak ödeyemediğiniz bir kartınızın borcunu diğer kartınıza aktarın. Ancak faiz oranlarını unutmayın.
  • Kredi kullanın. Eğer kartınızın borcu çoksa bir tüketici kredisi çekin ve kartlarınızın borcunu kapatın. Ardından her ay düzenli olarak bu krediyi ödeyin.Ancak unutmamanız gereken tek nokta bütçenizi aşmayacak şekilde kredi kullanmanızdır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 20 Ocak 2016 - 4:27:47

Benzer Konular

Yukarı Çık