Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Kartı Aidat Ücreti Geri Alma

Özellikle kart aidatları yüzünden bir çok kullanıcının bu konu hakkında şikayetleri var. İlk önce bilmeniz gereken şey, aldığınız kredi kartının sözleşmesini çok iyi okumanız gerekir. Eğer sözleşmede kart aidatı olarak x kadar yıllık kart ücreti alınacaktır diye yazıyorsa ve siz buna ses çıkarmıyorsanız, bu aidatı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ama bunu görüp de itiraz ederseniz banka bu aidatı ya kaldırır ya da sizin isteğiniz ile kartı iptal ederler. Daha sonra bu sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, başta bunun önlemlerini alın.

Eğer var olan kullanmış olduğunuz kredi kartınızdan yıllık aidat kesiliyor ise bunun alma  hakkınız da var. Kredi kartı yasasına göre bu haksız kazanç olarak belirlenmiştir. Bunun için kart aidatınızı geri alma hakkınız var. Bir çok kişi mahkeme başvurusuna para vermemek için ses çıkarmıyor. Mahkemeye verip bunun için belirli bir miktarda para harcamanıza gerek yok. Tüketici haklarına bu konu hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Yada direk çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, yada internet üzerinden kart aidatını geri isteme talebinde bulunabilirsiniz. Bu talep üzerine bir çok banka müşteri kaybetmemek adına kart aidatlarını geri ödemek zorunda kalıyor. Sonuçta bunun haksız kazançlara girdiğini biliyorlar. Ya da Bimer den  bu konu hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Size en kısa zamanda SMS ile geri dönüş sağlanmaktadır. Bu konu hakkında sizle iletişime dahi geçilebilmektedir.

Bankaların Yıllık Aidat Kesintisini Almanın Kolay Yolu

kredi kartı kart ücreti geri iade

kredi kartı kart ücreti geri iade

Özellikle bir konuyu daha paylaşmak isterim ki, kredi kartınızın yıllık aidatı ile her yıl sizden belirsiz bir para kesilmesi ve buna zorlanmanız söz konusu bile olamaz. Bazı bankalar bu konu hakkında yasal bir işlem görmemek için belirli bir miktar belirtebilir. Ama yine de siz buna itiraz edebilirsiniz. Sonuçta sizin kullanmış olduğunuz kredi kartınızla tüm alışverişleriniz üzerinden belirli bir faiz oranları ile para kazanmaktalar. Bu nedenle ekstra bir kart ücreti almak gibi bir hakları yok. Bu yüzden bir çok bankada sanki özel bir kampanyaymış gibi aidatsız kredi kartı sunmaktadırlar. Aslında zaten kart aidatı alamazlar. Hatta bazı bankalar kullanmış olduğunuz kredi kartınızdan ve bu kartınıza çıkartmış olduğunuz ek kartınız dan bile aidat almaktadırlar. Yani iki karttan yıllık aidat alıyorlar. Buna kesinlikle itiraz edebilirsiniz. Ya da en kısa ve net bir durumdan bahsedeyim.

Kullanmış olduğunuz kredi kartınızın müşteri hizmetlerini arayarak direk söyleyeceğiniz şey, ya kart aidatımı geri iadesini isteyin, bunun kabul etmiyorlarsa da kartınızın iptalini isteyin. İnan ki bu etkili olacaktır. Kredi kartınızı kapatmamanız için bu isteğinizi kabul etmek zorunda kalacaklardır. Ya da  kartınızı iptal ederlerse de bırakın kapatsınlar, sizde kart aidatı olmayan bir kart alıp, boşuna kart aidatı ödemezsiniz. Başka bankanın kredi kartları mı yok.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 10 Nisan 2016 - 1:30:16

Benzer Konular

Yukarı Çık