Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Gecikmem Var Kredi Alabilir Miyim?

Bir bankadan kredi alınacağı zaman bu sürecin öncesinde detaylı bir araştırma ve hesaplama evresi geçirilmelidir. Dikkatli bir şekilde incelenmeyen krediler, bilinçsiz bir şekilde alındığında sonraki dönemlerde büyük bir ödeme sıkıntısı ile karşı karşıya kalınabilir. Bu ödeme sorunları da kredilerin taksitlerinin gecikmesine neden olur. Durum böyle olduğu zaman da kredi notu bundan etkilenir ve düşer.

Kredi notunun düşmesi sadece son durumu değil genel olarak bankalar ile yapılan ilişkileri etkiler. Yani kredi notu, kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin öz geçmişi niteliğindedir. Kredilerin taksitlerinin gecikmesi, borçların zamanında ödenmemesi, kredi kartlarının aksatılması kredi notunun düşmesine ortam hazırları. Bankalardan rahat bir şekilde kredi alabilmek için öncelikli olarak kredilerin borçlarının geciktirilmemesi gerekir.

Kredi Gecikmesi Olan Kredi Alabilir Mi?

Kredi gecikmesi olan, bankalar ile icralık olan veya kredi kartları nedeniyle kırmızı listeye giren kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için mutlaka kredi notu ile ilgili genel bir değerlendirme yapması gerekmektedir. Bankalar da bu durumun bilincinde olduğu için kredi başvuru sayfalarında kredi notu sorgulama bölümlerini bulundurmaktadır. Bu sorunun cevabı da oradan anlaşılmaktadır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2016 - 8:12:00

Benzer Konular

Yukarı Çık