Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar Sicilim Bozuk

Bugünün yaşam şartlarına ve olanaklara bakıldığında kredi kullanmayan insan kalmamıştır demekten alıkoyamıyor insan kendini. Sonuçta hepimizin her gün bir şeylere ihtiyacı oluyor ve bunları maddi olanaklarla karşılayabiliyoruz bu zor zamanlarda çevremizden destek görmeyenimiz çoktur çünkü herkes bir yaşam mücadelesinde ve bunun koşturmasını yaşamakta. İş böyle olunca hemen bankalar tek çare yolumuz olur ve hemen başvurulara başlarız ama işler her zaman istediğimiz gibi gitmez ve banka başvurumuzu onaylamaz bu durumda başlarız nedenini sorgulamaya.

O kadar fazla nedeni vardır ki biri mutlaka gözümüzden kaçmış yada bunu bile bile başvurmuşuzdur. Öncelikli olan kredi çekmek için istenen belgeler arasında ilki gelir belgesidir. Gelirinizi sadece beyan edip bunu belgeyle sunamamışsanız krediniz onaylanmaz. Geliriniz ile istediğiniz tutar arasında fark var ise,başka bir bankadan kredi ödemeniz devam ediyorsa özellikle de bunun ödemesinde sıkıntı yaşıyorsanız,bulunduğunuz işte çalışma süreniz az ise,idari takip veya kara listeye girmişseniz, kefil olduğunuz borç bile zamanında ödenmediyse krediniz Maalesef onaylanmıyor.O yüzden bunlar sizde var mı yok mu onu düşünüp ona göre kredi başvurusunda bulunulmalı.

kredi başvuru durum takip

kredi başvuru durum takip

Sicilim Bozuk,Sigortam Yok,Yasal Takipteyim,Kara Listedeyim,Kredi Notum Düşük

Nakit paranın ne zaman nerede lazım olacağı hiç belli olmuyor değil mi? Acil durumlar için maalesef ki hiçbirimizin kenarda ayırmış parası yok. Ama önceki kredilerden yada kredi kartlarından gecikmiş ödemelerimiz var ve kredi çekmek istiyoruz. Öncelik bilmemiz gereken şu sicil mi bozuldu yoksa kara listeye mi düştük çünkü her ikisi farklı şeyler. Sicil bozukluğu ödemeleri geciktirmeniz durumunda olan bir şeydir ancak kara listede olmak borcu hiç ödemeyip banka tarafından avukatlık veya mahkemelik olma durumudur. Sicil bozukluğunda avukatlık olmamaya rağmen yinede bu kişilere bankalar kredi verme taraftarı olmuyorlar.

yasal takiptekilere kredi

yasal takiptekilere kredi

Bu durumda yapılması gereken şeylerden biri kefil göstermek oda tabi ki sabit geliri olan ve bunu belgeleyebilen yani devlet memuru bir kefil göstermek ikincisi de tapu göstermek kendi üzerinde olan taşınmazları yani ev,arsa gibi mallara ipotek koydurarak çekebilirsiniz. Çünkü banka sistemi risk faktörü üzerine kurulduğu için bundan dolayı krediyi de yatırım amacı olarak gördüğünden bu kullanıma güvenle ve kar getiren olarak bakmakta. Her bankanın bu durumda kredi vermeyeceğini bilmeli ve araştırması iyi yapılmalı.

 

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 16 Şubat 2016 - 7:55:48

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Bilge dedi ki:

    Senetle kredi alabilmem için ne yapmam gerekiyor

Yukarı Çık