Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok

Kredi çekmek isteyen kişilerin ilk yaptıkları girişim doğal olarak bankalara gitmek ve kredi başvurusunda bulunmaktır. Kredi veren bankaların müşterilerde aradığı birçok kriter bulunmaktadır. Bunlar arasında sigorta, sabit gelir ve kredi notu yeterliliği gibi bilgiler bulunur. Bazı kişilerin sigortası olmadığı için sabit bir gelir beyan etmesi zor olduğundan bankalardan kredi alamama durumları ile karşılaşabilir.

Emekliler ve esnaflar ise özel sigorta belgeleri ile kredi almaktadır. Bu gibi durumlarda komisyonla veya senetle kredi veren kişi veya kurumlar ile iletişime geçilebilir. Bu kişiler kefilsiz, şartsız ve kredi notuna bakmaksızın direkt olarak istenilen miktarda kredi sunmaktadır.

Kredi anlaşmalarında komisyonla veya senetle bir mütabakata varılabilir. Bu kişinin isteğine ve kredi alışverişi yaptığı kişilerin şartlarına göre değişebilir. Kredi almak isteyen kişilerin bankalara başvuru esnasında kredi notunu kontrol etmesi gerekir.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan çok zor kredi almaktadır. Diğer yandan sigorta ve gelir belgesi gibi durumların belgelerle bankalara teslim edilmesi de gerekmektedir.Yine de sigortasız olanlara kredi veren bankalar da mevcut olabiliyor, özellikle bankaların kampanyalarını takip etmekte fayda var nasıl Fibabanka kredi notu düşüklere özel kredi veriyorsa, bankaların zaman içerisinde sigortası olmayanlara özel kredi imkanları sağlayabilmektedirler. Burada kredi ismini de iyi öğrenmek gerekir direkt sigortasız olanlara kredi diye adı geçmeyebilir ama ev hanımlarına kredi demek genelde gelir belgesi olmayan çalışmayan ve sigortası olmayanlar kastedilir.

Kategori: Diğer, Fibabank
Yazar: Tarih: 7 Mart 2016 - 9:51:11

Benzer Konular

Yukarı Çık