Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kredi Notum Düşük

Kredi çekmek istiyorum ama kredi puanım düşük diyorsanız öncelikle yazımız sonundan bize ulaşınız. Türkiye’de bankalar son dönemlerde kredi verme kriterlerini değiştirmektedir. Bu kriterler arasında en önemli değişiklik de kredi notudur.

Findeks tarafından ilk kez gündeme gelen ve kredi kayıt bürosu üzerinden verilerin alındığı kredi notu bir kişinin bankalar ile olan geçmiş dönem ilişkilerini baz alarak düzenlenmektedir.

Kredi notu düşük olan kişiler bundan kredi alamamaktadır. Ödeme gücünü etkileyen bu durum, bankaların titiz bir inceleme sonucunda değerlendirilir. Kredi notu, kredi kartı borçlarının zamanında ödenmemesi, kredi borçlarının aylık taksitlerinin hiç ödenmemesi veya geciktirilmesi gibi durumlardan olumsuz olarak etkilenmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Kredi çekmek isteyen kişilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekir. Bazı bankalar kredi notu düşük olan kişilere de kredi vermektedir. Bu bankaların iyi bir şekilde araştırılması gerekir. Kredi notundan dolayı bankalardan kredi alamayan kişiler ise senetle veya komisyonla kredi veren kişiler ile iletişime geçerek nakit sorunlarını çözebilmektedir.

Nakit sorunlarının çözülmesi için uygun ödeme seçeneklerini içeren ve komisyonla kredi veren kişiler her zaman hazır bulunmaktadır.

Her bankanın bu verilere ulaşması mümkündür fakat bazı banklar kendi kural ve prensipleri gereğince kredi notu değerlendirmesinde farklı yollara başvurabilir. Bu nedenle bir bankanın onaylamadığı krediye başka bir banka onay verebilmektedir. Kredi notum düşük ama kredi çekmek istiyorum diyenler için bu önemli bir farklılıktır. Bankaların değerlendirmelerinin gösterdiği farklılık düşük olan kredi notları için de başka seçenekler yaratmaktadır. Bu nedenle bir bankanın kredi notu nedeniyle onaylamadığı kredi talebi başka bir banka tarafından onaylanabilir. Bunun bilinmesi kişilerin farklı bankaları da denemesi açısından önemlidir. Kredi notu sorgulama işlemini vatandaşlar da istedikleri takdirde öğrenebilirler.

Herhangi bir kişinin veya bir şirketin bankacılık işlemlerine kefil olduğunuz takdirde, bu kişi veya şirketin ödeme şekli, ödemelerini geciktirmesi gibi işlemler sizin de kredi notunuzun üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Bir banka hesabınız varsa ve bu hesaplardaki para limitiniz düşükse, aylık gelir miktarınız düşükse kredi notunuz da o oranda etkilenmektedir.Bu ve bunun gibi birkaç sebep kredi notunuzun düşmesinde etkilidir. 0 ile 1100 puan arası kredi notu düşük olarak değerlendirilir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 4 Mart 2016 - 3:20:20

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Faik dedi ki:

  Kredi notum düşük ihtiyacım var paraya nasıl ulaşırız sizlere

 2. Meral dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum bana geri dönüş yapar mısınız?

 3. Zeki dedi ki:

  Bu senetle yada komisyonla kredi verenlere nasıl ulaşabiliriz adresi telefonu iletişim bilgilerini bilen var mı?

 4. ebru dedi ki:

  20.000 lira kredi çekmem lazım. Dönüş yapmanızı bekliyorum detayları görüşmek üzere. Memurum ödemelerde sıkıntı çıkmaz.

 5. Elif dedi ki:

  Acil geri dönüşünüzü rica ederim

 6. Rabia Çalışkan dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum. Nasıl başvurabilirim?

 7. Emre dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum çok acil 3000 bin lira lazım aynı zamanda öğrenciyim ve çalışmıyorum.

 8. Tuncer dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var bankalarla aram pek iyi değil kredi çıkmıyor borçlarımı kapatmak için 10.000 TL ye ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz?

 9. Olgun dedi ki:

  Merhaba . Ankara’da kamuda çalışıyorum. Banka borçlarımı ödemek için çok acil 65.000TL’ye ihtiyacım var. Belgelenebilir aylık gelirim 6.500 TL. Ayrıca yılda 6 ikramiyem var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 10. Eda dedi ki:

  Kredi çekmeye çalışıyorum fakat kredi notum düşük kredi çekemiyorum 4000 tl kredi ihtiyacım var

Yukarı Çık