Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kara Listedeyim

Kredi çekmek isteyen kişilerin bankalardan hemen kolay bir şekilde kredi alabilmesi için kredi notunun yüksek seviyelerde olması, gelir belgesinin yeterli olması ve kara listede içerisinde olmaması gerekmektedir. Kara listede olan kişilerin bir bankadan kredi alması çok zordur. Bunun nedeni de bu kişilerin bankalar ile önceki işlemlerinin sorunlu hale gelmesidir. Kredi notu tam da bu noktada devreye girmektedir. Bir kişinin bankalar ile olan geçmişine göre değerlendirilen kredi notu, yeni yapılacak olan kredi başvurularında banka personeline ve banka yöneticisine doğrudan mesaj vermektedir. Bir kişinin yeni kredi başvurusuna kadar olan süreçte kredilerini zamanında ödememesi, düzenli bir kredi ödeme takviminin olmaması, bir sene içerisinde pek çok yerden kredi çekmesi, yıllık kredi limitini aşması, kredi kartı borçlarını ödememesi veya kredi kartı borçlarını sürekli olarak aksatması kredi notunun düşük olmasına sebebiyet vermektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notunu düşüren bu nedenler ile karşı karşıya kalan kişilerin çoğu zaten kara listede olabilmektedir. Bankalara olan borçların ödenmemesi durumunda banka ilk olarak bu kişiyi uyarır. Arından borcu yapılandırma teklifi sunar. Borçlunun hiçbir şekilde bankaya yardımcı olmaması durumunda ise bu kişi banka tarafından kara listeye alınır. Kara listede olan kişilerin bankalardan kolay bir şekilde kredi alması mümkün değildir. Çünkü bu kişiler bankalara hiçbir şekilde güven vermez.

kara liste kredisi

kara liste kredisi

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kredi notunun yükselmesi için bankalara olan kredi borçlarının veya kredi kartı borçlarının zamanında ödenmesi gerekir. Kara listede olan ancak acil nakit sorunu ile karşılaşan kişiler, alternatif kredi alma yöntemlerini deneyebilir. Bu yöntem de tefecilere  başvuru ile gerçekleşmektedir. Tefeciler, aracı kurumlar veya başka yöntemler ile kredi veren kişiler senetle veya komisyonla kredi sunmaktadır. Alınmak istenen kredinin türünün belirlenmesinin ardından hızlı bir şekilde bankalardan kredi alamayan kişiler, tefecilerden nakit para alabilir.

Kredi Çekmek İstiyorum

Üstelik kredi notu şartı olmadan, teminat veya kefil istenmeden aynı gün içerisinde elden direkt olarak kredi almak mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gelir belgesine göre kredi alınması ve aylık elde edilen kazanç dahilinde kredi limitinin belirlenmesidir. Böylece ödemelerde bir sorun yaşanmaz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 31 Mayıs 2016 - 7:50:37

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Hulya dedi ki:

    Merhaba acil olarak 25000 TL ihtiyacım var

Yukarı Çık