Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekmek İstiyorum

Nakit sorunlarının yaşanması durumunda, kredi çekmek istiyorum diyenler için acil olarak para bulabilmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bunların başında bankalardan kredi almak gelmektedir. Bankalar, müşterilerinin ve müşterileri olmayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli türlerde ve farklı ödeme seçeneklerine sahip krediler sunmaktadır. Konut kredileri, ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri, eğitim kredileri, tüketici kredileri ve diğer krediler ayrı ayrı ödeme türlerine sahip olmakla birlikte bu krediyi alacak olan kişilerden farklı evraklar da talep edebilmektedir. Kredi çekmek isteyen kişiler için bir diğer önemli nokta ise kredi notudur. Findeks tarafından son yıllarda titizlikle uygulanan kredi notu, bankalardan kredi alacak olan kişilerin göz önünde bulundurması gereken temel noktalardan birisidir. Kredi notu farklı süreçlerden geçerek oluşan ve sayısal veriler ile açıklanan reel bir veridir. Kredi notu bir anda düzelen veya bir anda kötü bir hal alan bir durum değildir.

kredi notum düşük

kredi notum düşük mü yüksek mi? iyi mi kötü mü? az mı çok mu?

Kredi Çekmek İsteyenler için Kredi Notunun Önemi

Bir çok unsurun farklı yüzdeleri ile etkilenen ve bu aşamada oluşan bir veridir. Kredi notunun oluşmasını sağlayan veriler, kredi kayıt bürosu üzerinden alınan bilgiler ile gerçekleşmektedir. Yıllık olarak alınan kredi miktarı, kredi kartı sayısı ve kredi kartlarının düzenli bir şekilde ödenmesi gereken bir sistem olarak belirlenir. Kredi notunu oluşması ile birlikte bankalara kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin daha dikkatli olması gerekmektedir. Kredi notu sayesinde diğer bütün bankalardan standart olacak şekilde bir değerlendirme kriterine sahip olabilirsiniz. Diğer yandan bankalar kredi notu yüksek olan müşterilerine özel indirim yapabilmektedir. Faiz oranlarında düşük oranlardan yararlanma imkanı sunabilir. Bununla birlikte kredi notu, bankaların güvenilir bir kişi olarak değerlendirilmesi açısından çok önemlidir. Yani kredi notu yüksek olan bir kişinin bankalar önündeki itibarı daha yüksek olur.

kredi notu anlamı

kredi notu anlamı

Kredi notu düşük olan kişiler, daha önceki dönemlerde ödemelerine dikkat etmediği için bankalar tarafından sorunla karşılaşabilir. Bunun nedeni ise borçların ödenmemesinden dolayı bir bankayı daha önceden zor durumda düşürmektir. Kredi notunuzu yüksek tutmak için öncelikli olarak kredi notlarınız ile ilgili gelişmeleri takip etmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha rahat bir şekilde bankalardan kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyen kişilere farklı kampanyalar sunan bankalar arasında kıyasıya bir rekabet bulunmaktadır. Bu sayede bankalar daha iyi müşterilerini çekmek ve adını duyurmak istemektedir. Özellikle bayram gibi dönemlerde bankalar özel kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bundan dolayı bu dönemlerin takip edilmesi gerekmektedir. Diğer yandan bankalar bazı dönemlerde kredi başvurusu için gelir belgesi de istememektedir. Gelir belgesi istemeyen bankalardan kredi almak isteyen kişilerin bu dönemlerdeki kampanyaları takip etmesi gerekmektedir. Öğrenciler, ev hanımları, işsizler ve emekliler için gelir belgesi krediler çok büyük bir fırsat anlamına gelmektedir. Bu sayede nakit sorunu yaşayan kişiler daha kolay bir şekilde kredi çekebilmektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum En Uygun Banka

Bankalar, birbirleriyle rekabet ederek hem ekonominin gelişmesini sağlamakta hem de müşterilerinin nakit sorunlarını çözmek istemektedir. Bunun için farklı dönemlerde çeşitli kredi kampanyaları uygulanmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanmak isteyen kişilerin hızlı bir şekilde bankalara başvuruda bulunması gerekir. Üstelik bankalara kredi başvurusu yapacak olan kişilerin internet üzerinden de bu isteklerini yerine getirmesi mümkündür. Bankalar, son dönemlerde ihtiyaç kredilerinde birbirinden farklı metodlar da uygulayabilmektedir. Bunlar arasında kredilerin cep şubelerinden alınması veya internet şubeleri üzerinden kredilerin alınabilmesidir.

ing_bank

ing_bank

Örneğin ING Bank birbirinden yeni ürünleri sayesinde müşterilerine farklı ürünler sunabilmektedir. Üstelik kredi notunun önemini de vurgulayan bir kampanya düzenlemektedir. ING Bank ihtiyaç kredisi kampanyasında Findeks Kredi notuna göre çeşitli indirimler yapılabilmektedir. Buna göre kredi notu iyi olan kişiler ING Bank şubelerinden 100.000 TL’ye kadar  ihtiyaç kredisi alabilmektedir. ING Bank kredi notuna göre  size özel fiyat teklifleri sunmaktadır. Bu kredileri almak için ING Bank şubelerine gelmek yeterlidir. Bu kredi içerisinde yer alan bilgilere gelince, kredinin faiz oranı aylık %1,49 olarak belirlenmiştir. Diğer yandan kredi 100.000 TL’ye ve 36 ay vadeye kadar geçerli olmaktadır. Ayrıca ING Bank uygun kredisinde Kredi Tahsis Ücreti de kredi tutarının %0,5’i kadar alınmaktadır.

vakıfbank

vakıfbank

Diğer bir kredi imkanı sunan banka da Vakıfbank’tır. Vakıfbank en yeni kredi kampanyasında taksitli ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu kredi, evlilikten eğitime, beyaz eşyadan mobilyaya tüm istekleriniz için gerekli nakit ihtiyacını sağlamak için ortaya çıkmıştır. Kredinin özellikleri de oldukça uygundur. 36 aya kadar vade seçenekleri ile birlikte aylık olarak veya 3 aylık dönemler ile hatta değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri de bu kredide yer almaktadır. Diğer yandan bu kredi belirli ve düzenli bir geliri olan ancak ticari nitelikli kişiler hariç kişiler tarafından ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişiler direkt olarak kullanabilmektedir. Vakıfbank kredisinde kredi kullanan kişilere ücretsiz olarak hayat sigortası da yapılmaktadır. Ayrıca bu kredi Vakıfbank tarafından bir teminat karşılığında kullandırılmaktadır.

denizbank

denizbank

En uygun krediler arasında diğer bir banka da Denizbank‘tır. Son dönemlerde önemli kredi kampanyalarına imza atan Denizbank, esnaf kredisi ile birlikte özellikle KOBİ ve sanatkarlara çok özel kredi imkanı sunabilmektedir. Bu krediye başvuracak olan kişilerin gerekli evraklar ile Denizbank şubelerine gelmesi yeterlidir. Esnaf ve sanatkarlar nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte imza beyannamesi ile krediye başvuru yapması gerekmektedir. Ayrıca esnaf ve kobilerin varsa oda kayıt belgesini Denizbank şubelerine getirmesi gerekmektedir. Üstelik son 2 yıla ait vergi levhasının da Denizbank şubelerine online olarak verilmesi söz konusudur. Bunun yanı sıra son 2 yıla ait olan hesap defteri veya bilanço ve gelir tablosu belgesi de esnaflardan istenmektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok

Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin bir gelir belgesine sahip olmasını yanı sıra belirli aylarda yatan kredilerinin de olması gerekmektedir. Bir kişinin kredi çekebilmesi için en az 6 aylık kredisinin yatmış olması gerekmektedir. Bu sayede daha kolay bir şekilde kredi alınabilmektedir. Sigortası olmayan kişilerin bankalardan kredi almak yerine komisyonla veya senetle kredi alması da alternatif olarak mümkün olabilir. Aylık olarak gelir durumunuza göre senetle veya komisyonla kredi alarak siz de ihtiyaçlarınız karşılayabilirsiniz. Kredi çekmek isteyen ancak sigortası olmayan kişilerin bu sayede daha hızlı bir şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılaması da her zaman gerçekleşebilir.

Kredi Çekmek İstiyorum Şartlar Neler?

Kredi çekmek isteyen kişilerin, belirli şartları karşılaması gerekmektedir. Bunların başında yeterli seviyede bir kredi notuna sahip olmak gelir. Kredi notunun sahip olunması ile birlikte bir gelir belgesi de bankalar tarafından istenmektedir. Çünkü bankalar, aylık düzenli bir geliri olmayan kişilere kredi vermeyebilir.Bununla birlikte başka bankalara haciz borçlarının olmaması veya diğer bankalar ile herhangi bir mahkemelik işlemlerinin de olmaması gerekmektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin birtakım teminat veya kefil işlemlerini de yerine getirmesi mümkün olabilir. Kredi çekecek olan kişiler, konut kredisi veya taşıt kredisi almak istediğinde bankalar teminat veya kefil isteyebilir. Bu bilgiler, bankaların istedikleri şartlar takip edilerek öğrenilebilir.Özetle:

 • Gelir Belgesi-maaş bordrosu
 • Kredi borcunun Olmaması
 • Kefil- teminat
 • İkametgah gösterir belge

Çünkü her bankanın istediği kredi şartı aynı olmayabilir. Bununla birlikte düzenli olarak oturulan bir eve ait kira faturası veya doğal gaz, internet, elektrik gibi kişinin üstüne işleyen bir fatura da bankalar tarafından istenmektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Çevremizde kredi almak isteyip alamayan kişiler ile karşılaşmışızdır. Hatta bu durum kendimizin de başına gelebilir. Bu durumun başlıca nedenleri vardır. Bunlar arasında yeterli kredi notuna sahip olmamak, gelir belgesinin olmaması veya sigortanın olmaması gibi durumlar söz konusudur. Böyle olduğunda bankalardan kredi almak çok mümkün olmayabilir. O zaman ne yapılabilir. Senetle veya komisyonla kredi almak kredi çekemeyen kişilerin başvurduğu yöntemler arasındadır.

kredi çekmem lazım

kredi çekmem lazım

Kredi çekemeyen kişiler, nakit sorunlarını karşılayabilmek için senetle veya komisyonla kredi alabilir. Bunun için aracı kurumlar ile iletişime geçilebilir. Komisyonlu kredilerde genel olarak kredi alamayan kişiler için bankalardan kredi alınır. Bu kredi üzerinden belirli bir komisyon alınarak kredi sahibine geri verilir. Böylece bankadan kredi çekilmiş olunur. Senetle kredide de istenen miktar alınır ve senetler üzerinden faiz oranlarıyla hesaplanarak bir ödeme planı izlenir ve borç ödenir. Bu yöntemler alternatif olarak bankalardan kredi alamayan kişilerin tercih ettiği yöntemler arasındadır.

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi çekmek istiyorum nasıl alırım diyorsanız: Bir bankadan kredi alabilmek için önce banka kredilerinin türlerine bakmak gerekir. Kredi türlerinin öğrenilmesi ile birlikte ihtiyacın ne olduğu ve aylık ne kadar kredi tutarının yani taksit miktarının ödenebileceği hesap edilmelidir. Nasıl kredi alabilirim sorusunu cevabı aslında bankaların aradığı şartlar ile de ilişkilidir. Yani bir banka kredi için teminat veya kefil istiyorsa önce bu kefili bulmak gerekir. Daha sonra diğer şartlar yerine getirilebilir. Bankaların istediği kredi evraklarının temin edilmesiyle birlikte kredi başvurusu tamamlanır. Kredi başvurusu yapabilmek için önce bankaların internet şubeleri veya cep şubeleri kullanılmalıdır. Daha sonraki süreçte bankaya gidilebilir. Veya bankamatiklerden de kredi ile ilgili bilgiler alınabilir.

Nasıl kefilsiz kredi alınır?

Nasıl kefilsiz kredi alınır?

Kefilsiz Kredi Alınır mı?

Bu sorunun cevabı aslında banka ve kredinin türü ile ilgilidir. Yani bir banka bir konut kredisinde kefil isterken başka bir kredi için kefile ihtiyaç duymayabilir. Bunun için önce alınmak istenen krediye karar verilmelidir. Konut kredilerinde genelde kefil istenmektedir. Bunun nedeni bu kredilerin çok fazla miktarda olması ve kredinin uzun vadeler ile ödenmesidir.

 • Kefilsiz konut kredisi başvurusu
 • Kefilsiz taşıt kredisi başvurusu
 • Kefilsiz İhtiyaç kredisi başvurusu

Ancak ihtiyaç kredilerinin bazılarında kefil istenmeyebilir. Bazen banka teminat da isteyebilir. Bu genelde alınan evin teminat olarak gösterilmesi ile mümkün olmaktadır. Taşıt kredilerinde de kefil istenebilir. Kefil isteyen bir bankanın aradığı kefillerin de bazı özellikleri olmalıdır. Örneğin o kefilin de kredi notunun yüksek olması gerekebilir.

Kredi Başvuru Yöntemleri

Bankalara kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler illa bankaya gitmek zorunda değildir. Mesela, bankaların internet bankacılığından kredi başvurusu yapılabilir. Nasıl mı? bunun için öncelikli olarak bir banka müşterisi olmak gerekir. Bu sayede bir müşteri numarasına sahip olunur. Müşteri numarasına sahip olunduktan sonra şifre ile internet bankacılığına giriş yapılır. Bu girişten sonra hemen internet bankacılığından kredi başvurusu yapılabilir. Mobil şubelerde de kredi başvurusunun yapılabileceği alanlar arasındadır. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin banka mobil şubelerinden kredi faiz oranlarını kontrol etmesi ve kredi başvurusunu anında yapması başta İş Bankası olmak üzere diğer bankalar ile yapılabilmektedir.

kredisorgulama.org tıkla

www.kredisorgulama.org (kredi notu öğrenme)

Kredi Notu Kredi Çekmede Önemli Mi?

Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin yeterli seviyelerde kredi notuna sahip olması gerekir. Ülkemizde maalesef kredi notu ortalaması çok düşüktür. Türkiye Kredi notu ortalaması yaklaşık olarak 1400 seviyelerindedir. Bir bankadan rahat bir şekilde kredi alabilmek için 1500 puanın altında kredi notuna sahip olmak gerekmektedir. Böylece bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi alınabilir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 18 Nisan 2016 - 9:00:34

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Fatih dedi ki:

  İbrahim bey size Nasıl ulaşabilirim

 2. ibrahim dedi ki:

  Senetle kredi kullanmak istiyorum 20.000 yeterli siz Çekin ben senetle ödeyeyim kendi evim var. İzmir’de yaşıyorum emekliyim hic bir bankayla sorunum olmadı fakat limitim doldugu için kredi vermiyorlar sarı kırmızı hiç olmadı gecikmem bile yok kredi notum 1780 geri dönerseniz sevinirim

 3. ali dedi ki:

  Bana yardımcı olun lütfen ben 5000 lira kredi çekmek istiyorum devlet kurumunda kadrolu personelim kredi cekmek istiyorum fakat puanım düşük puan düşük oluncada maalesef hep olumsuz yanıtlar alıyorum bu parayı gercekten ödeyebilirim 3 ayda çift maaş alıyorum rahatlıkla ödeyeceğime söz veriyorum size bana lütfen bir dönüş yapın

Yukarı Çık