Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekme Notu

Herkes artık kredi notunun önemini anladığı için, kredi notunu merak etmekte. Sonuçta en ufak bir nakit ihtiyacımızda bankalardan kredi başvurusunda bulunmaktayız. Sadece bankalarda değil ki artık, hayatımızın her alanında güven puanımızı gösteren bir not haline geldi. Çünkü bizim bankalarla olan ödemelerimizi gösteren bir not. Düşük ise, ödeme sıkıntılarımız olduğu, yüksek ise, ödemelerimiz düzenli yaptığımız anlamına gelmektedir. Artık bir mağazadan senetli alışverişlerimde bile, bizimde iznimiz ile kredi notumuzu öğrenip, ona göre senetle satış yapıyorlar. Sonuçta herkes kendini garanti altına almak ister. Hatta emlakçıların yeni başlattıkları ev kiralama sisteminde bile bizim kredi notumuz sorulmakta.

kredinotu derecelendirme

kredi notu derecelendirme

PEKİ KREDİ NOTUNUN ANLAMLARI NELERDİR?

0-799 arasında olan kişilerin kredi notu çok riskli olarak kabul edilmektedir. Yani bu kişiler bankalar kredi başvuruları red kararı alır.

800-1299 arasında olan kişilerin kredi notu orta riskli. Bu kişilerin kredi başvurularında ipotek yada kredi notu yüksek kefil istenebilir.

1300-1499 arasında olan kişilerin kredi notu ise az riskli olarak değerlendirilmektedir. Bu kişiler kredi başvurularının kabul olması olasıdır.

1700-1699 arasında olan kişilerin kredi notu iyi olarak değerlendirilmekte. Bu kişilerden bir güvence istenmeden kredi başvuruları kesin olarak onaylanabilir.

1700-1900 arasında olan kişilerin kredi notu ise çok iyi değerlendirilmektedir. Bu kişiler rahatlıkla her bankadan istedikleri miktarlarda kredi talebinde bulunabilirler. Hatta başvurdukları bankalar, bu kişilere özel olarak uyguladıkları cazip kampanyadan yararlanma şansı bile verirler.

Kredi notu bu şekilde değerlendirilmektedir. Eğer kredi notunuzu merak ediyorsanız, Türk Telekom veya Turkcell hattınızdan adınızı, yaşınızı yazıp boşluk bırakarak 1122 ye göndermeniz yeterli. Size gönderilecek sms de açıklamalı olarak kredi notunuz gönderilecektir. Hattınızdan da 9TL kesilecektir. Bunu da bilmenizde yarar var. Kredi notunuz düşük ise, kısa bir zaman sonra tekrar baktığınızda daha yüksek olabilir. Çünkü her ayın ikinci haftasında güncellemeler yapılmaktadır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 7 Nisan 2016 - 8:50:55

Benzer Konular

Yukarı Çık