Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekerken Bankayla Pazarlık Olur mu?

Alış veriş yapılırken pazarlık olmazsa olmazlarımız arasındadır. Kimisi bunu çok iyi beceremez kimisi belki yapmak istemez kimisi de sonuna kadar pazarlık yapıp istediğini istediği fiyata alabilir.

Evet bankalarla da pazarlık yapılabilir. Karşımızda oturan her insanla iletişim becerimizi kullanabilmemiz gerekir. Pazarlık yaparken karşı tarafı da zor durumda bırakmadan her iki taraf içinde karlı bir alış veriş içerisinde olmak bir ahlak kuralı diyebiliriz.Tüketicilerin bankalara karşı dik durmasını isteyen uzmanlar; pazarlık yaparak faiz indirebileceğinizi ve masraf ücretini düşürebileceğini söyleyerek tüketicinin yanında olduğunu göstermiş bulunmaktadır.

Uzmanlar en avantajlı banka hangisiyse ona yönelmek gerektiğini ve bu konuda araştırma yapılması gerektiğini vurguluyor. Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz bankayla işlem yapan vatandaşların dosya masrafı, hesap işletim ücreti, kredi karta aidatı gibi bedelleri ödemek zorunda bırakılmasının haksız bir durum olduğunu söyleyerek tüketicilerinde haklarının olduğunu vurgulamış bulunmaktadır.

pazarlik-nasil-yapilir

İyisi mi bizler pazarlık yapabilme becerimizi bankalara da gösterelim. Tabi ki de her iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde bunu yapmamız gerekir ki bu çok önemlidir. Bunun yanı sıra Neşet Gündüz, 4077 Tüketici yasası ile tüketicinin 2014 yılından itibaren 10 yıl olmak üzere geriye dönük olmak şartıyla bankalara verilen komisyonları mahkeme kararıyla geri alabileceklerini belirttiğini biliyoruz. Pazarlıksa pazarlık haksa hak kolay kazanılmayan paramızı en doğru şekilde elimizde tutmalıyız.

Kategori: A&T Bank, Abank
Yazar: Tarih: 20 Aralık 2015 - 5:38:57

Benzer Konular

Yukarı Çık