Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekerek Ev Sahibi Olmak Mantıklı Mı?

Mutlaka her insan, içinde kendine ait bir evi olması isteğini taşır. Bazen ekonomik koşullar dahilinde eldeki mevcut para ile almak mümkün olamaya bilir. Bunun için ilk akla gelen uygun bir bankadan kredi çekmektir. Fakat yinede en uygun yöntemin ne olduğu kafaları kurcalamaktadır.
Kişi kafasında almak istediği ortalama bir konut tarzı belirler. Aylık kazancının bir kısmını her ay biriktirse de ortalama bir ev alabilmek için senelerce beklemek zorunda kalabilir. Tabi sahip olmak istediği evinde her sene fiyatının artacağı da bir gerçektir. Aynı zamanda kirada ödüyor ise bu dahada maddi bir külfet oluşturabilir.
Kişi kendi isteğine göre ekonomik anlamda kendini zora sokmayacak bir ev bulması ve ihtiyacı kadar kredi çekmesi mantıklı bir karar olacaktır. Böylece kirada ise hem onu aradan çıkarmış olacak hemde istediği konuta kısa sürede sahip olacaktır. Tabi aylık ödemelerini düzenli yaptığı taktirde bir sorun yaşanmayacaktır.
Eğer elinizde belli bir miktar birikmiş para var ise fakat yeterli olmayacağı için üzerine kredi çekip tamamlamak sizin adınıza daha kârlıdır. Çekeceğiniz para daha az limitte olacağı için vadesi de daha kısa ve daha karlı olacaktır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 22 Ocak 2016 - 8:42:08

Benzer Konular

Yukarı Çık