Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalardan Kredi Çekme

Bankalara yapılan kredi başvurularının her zaman olumlu sonuçlanacağının bir garantisi yoktur. Bu gibi durumlarda devreye kredi notu girmektedir. Kredi notu, bir kişinin geçmiş dönemlerde bankalar ile olan ilişkilerini ortaya koyan bir belgedir. Bankalardan alınan kredilerin daha düzenli bir hale getirilmesi, kredi verme sürecinin ve diğer kredi işlemlerinin belirli bir standart dahilinde ilerleyebilmesi için BDDK tarafından uygulanmaya konulan kredi notu, herkesin kolay bir şekilde kredi almasının da önüne geçmektedir. Diğer yandan bankalar merkezden bağımsız olarak kredi verememekte ve sadece düzenlenen kriterlere göre kredi vermektedir.

Kredi çekemeyen kişilerin önündeki en büyük engel işte budur. Kredi notu, Findeks üzerinden öğrenilebilen bir veridir. Sayısal veriler ve belirli bir yüzde üzerinden hesaplanan değerli nedeniyle oldukça güvenilir sistemdir. Kredi notu, bankalara kredi başvurusu yapacak olan kişilerden istenen bir bilgidir. Bazı kişilerin kredi notu düşük olsa da bankaların düzenlediği özel kampanyalar ile kredi çekme hakkı olabilir.

Kredi çekemeyenlere kredi veren banka: Fiba Banka

fibabanka iletişim

fibabanka iletişim

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar arasında Fiba Banka yer almaktadır. Fiba Banka gelir belgesi olmadan, kredi notu düşük olan kişilere kredi verebilmektedir. Büyük bankalar tarafından büyük bir risk olarak görülen bu durum, Fiba Banka tarafından uygulanmaya konulan bir durumdur. Fiba Banka şubelerine gelerek kredi başvurusu yapmanız yeterlidir. Fiba Banka yine de bir kredi notu araştırması yapmaktadır. Kredi notunu neden düşük olduğu bu süreçte değerlendirilmeye alınır. Örneğin bir emeklinin durumu gayet iyiyken neden birden kredi notu düşer. Veya kredi kartı ve kredi borçlarını düzenli bir şekilde ödeyen kişilerin kredi notundaki düşüşün nedenleri arasında neler vardır. Bir kişinin başına bazı kötü durumlar gelebilir. Örneğin eşinden boşanan bir kişi, nafaka vermeyi reddetiğinde eş, dava açarak nafaka hakkını alabilir. Bu gibi durumlarda emekli maaşına haciz uygulaması yapılır. Normalde emekli maaşına hiçbir durumda el konulmaz. Ancak söz konusu durum nafaka olunca, maaşa icra konulabilmektedir. Böyle durumlar ile karşılaşan kişiler, icra nedeniyle bankalardan kredi alamadığı için zor günler yaşayabilir. Fakat Fiba Banka bu kişilere yardımcı olmaktadır.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2016 - 8:10:27

Benzer Konular

Yukarı Çık