Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KREDİ BORCUNU BAŞKASINA DEVRETME

Kredi borcu devredilebilir mi? Kredi borcu başkasına nasıl devredilir? Yatırım ve ihtiyaçlarımız da başvurduğumuz banka kredileri günümüz insanının vazgeçilmezi olmuş durumda. Gerek ticari gerekse bireysel,  bankalar kredi satışlarından kazançlarına kazanç katmaya devam ediyorlar. Peki biz kredileri kullanırken ödemelerimizi planlı bir şekilde hesaplayıp aylık taksitlerimizi eksiksiz ve zamanında ödeyebiliyor muyuz ? Türkiye de kredi notu rengi kırmızı olan ve bankalar tarafından takipte bulunan birey sayısı oldukça fazla. Kırmızı renk kredi notumuzun düşük olduğunu gösterir ve kırmızı renge sahip bireylere kredi çıkması neredeyse imkansızdır. Borcunu ödeyemeyen bir çok insan kredilerini devretme yollarını seçmek istiyor.

Bilmenizi isteriz ki kredi devretme ihtiyaç kredilerinde uygulanamıyor. İhtiyaç kredisini vadeniz dolana kadar ödeme yükümlülüğündesiniz. Ödeme sözünüzü imzalamış olduğunuz sözleşmelerde veriyor ve ödeme yapmadığınız taktirde yasal takip sürecine maruz kalmış oluyorsunuz. Uzun vadelerle ve makul taksitler ile kolayca ev sahibi olmamıza imkan sağlayan konut kredilerinde ise devir işlemi mümkün.

Kredi Devir İşlemleri El Değiştirme

Borcumuz bitene kadar satın aldığımız ev banka ipoteği altındadır. Dolayısıyla bankanın teminat gösterdiği bir taşınmazı olduğu için kredi devir işlemi ev sahibi el değiştirdiği taktirde yapılabiliyor. Evinizi satışa çıkardıktan sonra yapılan satış ile kredi borcunuzu kapatabilir kalan taksitleri devredebilirsiniz.

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2016 - 4:39:59

Benzer Konular

Yukarı Çık