Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Borcumu Nasıl Taksitlendirebilirim?

İçerisinde bulunduğumuz ihtiyaç çağında bankalar birçok yönden bize kolaylıklar sağlasa da ödeme planlarımızı düzenli yapmadığımızda bizi işin içinden çıkılmaz durumlara da sokabilirler. Ülkemizde para biriktirmek günümüz şartlarında oldukça zor hale geldiği için en ufak bir acil para ihtiyaçlarımızda ilk koştuğumuz banka kapıları oluyor.

Bankalar yapmış olduğu faiz indirimleri ve reklam kampanyaları ile acil ihtiyaçlarıma çözüm öneriler sunuyorlar. Ancak ödemelerini düzenli takip edemeyen vatandaşlarımız kredi ödemelerini geciktiriyor ve kredi notunu düşürmek ile başlayan süreçte icralık olacak düzeye kadar ilerleyebiliyorlar. Bu durum her bakımdan bireyi kötü etkilemekle beraber ilerdeki yatırım planlarında banka kredi olanaklarından faydalanmalarını da zorlaştırabiliyor.

Kredi borçlarımız biriktiğinde işin içinden çıkılmaz hale gelmemesi için bankaların yapmış olduğu taksit yapılandırmalarından faydalanabiliriz. Kredi ödemeleri ile birlikte geciktirdiğimiz ve biriken kredi kartı ödemelerimiz için de aynı yapılandırmaları uygulayabilmemiz mümkün.

Çekmiş olduğunuz kredilerde aylık ödemelerinizi düzenli yapıyorken biranda çıkan başka borçlar sebebi ile aylık ödemlerinizi aynı miktarda yapamayabilirsiniz. Bu durumda bankalar ile görüşüp aylık kredi miktarlarınızı düşürecek farklı bir  yapılandırma isteyebilir kredinizi ödeyebileceğiniz hale getirebilirsiniz.

Kategori: Banka Kredileri, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Ocak 2016 - 7:14:44

Benzer Konular

Yukarı Çık