Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Başvurusu Red Nedeni

Bankaya kredi başvurusu yaptınız ve red cevabı aldınız. Kredinizin neden red edildiğini merak ediyor ve bilmek istiyorsanız kredi neden, niye red edilir kısa ve net şekilde tarafınıza aktaralım;

Kredi red nedenlerinin başında; banka kredi notu düşüklüğü gelmektedir. Eğer daha öncesinde çektiğiniz krediyi, kullandığınız kredi kartı ödemelerini düzenli yapmadıysanız başvurunuz buna bağlı olarak olumsuz sonuçlanabilir. Hatta ödenmemiş elektrik, su, doğalgaz faturaları da kredi notunu direk negatif açıdan etkilenmektedir.

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz Sonuçlanır

Eğer daha önce kredi çekmediyseniz kredi kullanmadıysanız da kredi notunuz 0 olduğundan banka kredinizi onaylamayabilir. Çünkü ödeme düzeninize dair hiçbir referans oluşmamış oluyor. Herhangi bir işte çalışmıyorsanız yine krediniz red edilebilir. Banka sizden gelir belgesi, SSK prim dokümanı talep etmektedir. Bu evrakları da eksik sunmanız kredi kullanamamanız anlamına gelmektedir. İsminiz kara listede yer alıyorsa, kırmızı kalem almışsanız da kredi çekemezsiniz.

Kredi başvurusu red nedenlerini bu şekilde sıralayabiliriz. Bu sebeplerin en az biri bile sizinle uyuşuyorsa banka büyük ihtimalle kredinizi onaylamayacaktır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 3 Aralık 2015 - 3:59:06

Benzer Konular

Yukarı Çık