Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi başvurusu için hangi belgeler gerekmektedir

İhtiyaç kredileri genci yaşlısı birçok birey tarafından her durumda tercih edilen ilk nakit çözümleridir. Bununla birlikte başka kredilerde ihtiyaç kredisi kadar rağbet görmektedirler. Konut kredileri, taşıt kredilerini bunlara örnek olarak gösterebiliriz.

Kredi Başvurusunda İstenen Evraklar

ihtiyac-kredisi-720x300

İhtiyaç Kredi başvurularının artık çok kolay yapıldığını daha önce bir çok kez dile getirmiştik. Çoğu banka şubede ki yoğunluklarını azaltmak için başvuruları internet bankacılıklarından veya SMS ile yapılabilmesini sağlamıştır. TC kimlik numaramızı, çekmek istediğimiz kredi miktarını, ve aylık gelirimizi mesaj olarak bankaların belirlemiş olduğumuz numaralara gönderdikten sonra sonuç telefonumuza mesaj olarak iletilmektedir. Bankalar bu kadar kısa sürede sonuçları bize kredi notlarımızın bulunduğu kaynaklara bakarak dönebiliyorlar. Eğer kredi notumuz çekmek istediğimiz kredi miktarı için uygun ise sonuç çoğu zaman olumlu oluyor.

NORMAL ŞARTLARDA KREDİ BAŞVURUSUNDA LAZIM OLAN BELGELER

Bu durumda ihtiyaç kredileriniz için tek yapmanız gereken evraklarınız ile şubeye gidip kredinizi teslim almak oluyor. İhtiyaç kredisi için bu belgeler, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, bazı bankalar tarafından çalışanın çalıştığı kuruma ait imza sirküleri gibi evraklar talep edilmektedir. Konut kredilerinde, satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi, gelir belgesi, konutunuz inşaat aşamasındaysa kat mülkiyeti gibi evraklar istenir. Aynı zamanda bankalar konut kredileri için ekspertiz firması sayesinde ekspertiz raporunu da evraklar arasına eklerler. Taşıt kredisi için, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, 0 km araç için aracın proforma faturası, 2.el araç için aracın ruhsatı gibi evraklara bankalar ihtiyaç duymaktadırlar.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 30 Aralık 2015 - 3:46:47

Benzer Konular

Yukarı Çık