Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Köye Dönüş Kredisi Şartları

Köye dönüş kredisi nedir? Hangi bankalar köye dönüş kredisi vermektedir? Köye dönüş kredisi başvuru şartları nelerdir?Uzun yıllar önce herkes köyünü, evini, barkını bırakıp iş bulmak ve daha iyi bir yaşam sürmek için şehirlere göç etmişler. Bizim dedelerimiz yada dedelerimizin dedeleri bunu başarabilmişler ve şehirde yaşam mücadelesini sürdürmeyi başarmışlar. Ancak yakın geçmişte hatta günümüzde hala devam eden bu göçler Maalesef ki o günler gibi iyi sonuçlanamıyor.

köye dönüş kredisi

köye dönüş kredisi

İş bulma umudu ile gelenler işi bulamıyor ve büyük sıkıntılar yaşıyor, köyünde ne var yoksa satıp geldiği için geri döneceği bir yeri de kalmamış oluyor. Ancak adını sıkça duyduğumuz “organik” kelimesi hayatımıza girdi gireli sanatçılar bile köylerde yaşamaya başlayıp şehrin havasından kurtulduk der oldular. Ancak devlet hem şehirlere artan göçü durdurmak hemde köy hayatına teşviki tekrar arttırmak amacı ile köye dönüş kredisi ile bu imkanı sunuyor.

Üstelik sağladığı bu imkanı hibe olarak sunuyor. Köyünde hayvan yetiştiriciliği yapacak olan gençlere 30 bin TL hibe verilecek olan bu krediyle işsiz olanlara güzel imkanlar sunuluyor. Böylelikle hem şehirden medet umarak zor durumda yaşamak zorunda kalınmıyor hemde kendi köylerinde iş sahibi oluyorlar.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 26 Mart 2016 - 9:13:22

Benzer Konular

Yukarı Çık