Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kosgeb Kredileri Nasıl Alınır?

Kosgeb kredileri, devlet desteği ile girişimcilere verilen kredilerin başında gelmektedir. Son dönemlerde yapılan düzenlemeler ve devlet tarafından desteklemeler sayesinde pek çok avantajı içermektedir. Hibe ve düşük faizli krediler olarak da verilen kosgeb kredileri, girişimciler, kobiler, esnaflar ve sanatkarlara verilmektedir. Bu kredileri almak isteyen kişilerin hemen hemen her şehirde düzenlenen kosgeb girişimcilik kurslarına katılması gerekmektedir. Bu kurslarda, girişimcilik projeleri ile ilgili önemli dersler verilmektedir. Bu derslerin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda kosgeb girişimcilik eğitimi sertifikası almaya hak kazanılır. Daha sonra da kosgeb için proje üretilir.

kosgeb kredi

kosgeb kredi

Kosgeb projelerinin üretilmesinde bir iş planını bütün detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. Bu desteklenmelerin sadece kabul edilen projelere verildiği bilinmelidir. Sonraki süreçte projesi kabul edilen kişilere kredi verilir. Kredilerin miktarı hibe ve düşük faizli kredilere göre değişmektedir. Düşük faizli kredilerde kredi miktarı 100 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Diğer yandan hibeler de yapılan son düzenlemelere göre 70 bin TL’ye kadar çıkmıştır. Bu kredileri aldıktan sonra iş kurmada bir adım daha öne geçebilirsiniz.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 18 Mayıs 2016 - 1:15:43

Benzer Konular

Yukarı Çık