Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KOSGEB KOBİGEL Destek Programı Başvurusu

Küçük ve orta işletmelerin, işletmelerini geliştirmek ve büyükmek için destek alabilecekleri KOSGEB destek programı sayesinde bir çok esnaf ve yeni iş kurmak isteyenler için cazip krediler mevcut. KOSGEB Devletin desteği ile yurt dışında Türk malını tanıtmak isteyen, iş kurmak isteyenlere de son derece büyük destekler sağlamaktadır. Buradaki asıl amaç ticareti hem yurt içinde hem de yurt dışında geliştirmektir. İkinci en büyük amacı ise, istihdamı sağlayıp işsizliği engellemektir. Özellikle son üç dört yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde bir çok işletmenin  büyümesine ve  ticaret hacmini geliştirmesine yardımcı olmuştur. Bir çok imalat işini yapmak isteyen, ticaretini ve işletmesini geliştirmek isteyen, yeni işletme kurmak isteyenler KOSGEB’e başvurabilirler.

Orta ve yüksek teknoloji şirketleri kurmak isteyenler için ise, üste sınır olarak 800 Bin TL belirlenmiştir. Yani kimyasal ve ürünlerini yapmak isteyen işletmelere büyük destek sağlamaktadır. Böylelikle Türkiye de her konuda ticaret hacmini geliştirmek için, hem bir kısmını geri ödemesiz olarak destek sağlamaktadır. Küçük ve ortak ölçekli olan işletmeler, işletmesini büyütmek veya dekorasyon giderleri için KOSGEB’e kimlikleri ve esnaf belgeleriyle başvurabilirler.

KOSGEB Girişimci Hibe Desteği

100 Bin TL ye kadar işletmesi için kredi kullanabilirler. KOSGEB e geri ödeme sistemi ise tamamen adil bir şekilde programlanmıştır. Yani işletmelerin gelirlerine göre ödeme tablosu oluşturulmaktadır. Bu yüzden işletmeler ödemelerinde sıkıntı çekmeden ticaretini yapabilmek fırsatı sunmaktadır. Yeni işletme kurmak isteyenler için ise, 50 Bin TL ye kadar hibe kredisi sunmaktadır. Bu krediden yararlanabilmek için ilk önce işletmenlik sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. 10 günlük bir kurs ile bu belgenizi İllerde bulunan İşkur’dan alabilirsiniz. Sertifikanızı aldıktan sonra kurmak istediğiniz işletmenizi kurarken yaptığınız tüm masrafları faturalandırma yapmanız gerekmektedir. Tüm masraflarınız için KOSGEB e başvurarak masraflarınızı alabilirsiniz. Bu şekilde işletmenizi devamını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu konuda sadece çok iyi bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yada bu konuda bilgi sahibi olan danışmanlarla da çalışabilirsiniz. Hibe kredisinden nasıl yararlanmanız gerektiği şeklinde size yol gösterecektir.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 16 Haziran 2016 - 4:39:22

Benzer Konular

Yukarı Çık