Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

KOSGEB Danışmanlığı İstanbul Ankara İzmir

İstanbul KOSGEB danışmanlık,Ankara KOSGEB danışmanlığı, İzmir KOSGEB danışmalık firmaları hakkında bilgilendirme.. Özellikle son yıllarda devletin girişimciliği destekleyici projeleri konuşulmakta. Bir çok kişi kendi mesleğini veya kendi işini kurabilmenin peşinde. KOSGEB destekli olarak yürütülen projede, yeni iş kuracaklar için hibe olarak yardım bile yapılmaktadır. Sadece yapmanız gereken ilk şey ilinizde bulunan İş kurların işletmenlik kursuna gitmek olacaktır. 10 günlük bir kurs ile girişimcilik belgesi olabilirsiniz. Bu girişimcilik belgeniz ile kurmak istediğiniz işletmenin tüm muhasebesini yaparak KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konu hakkında en ince detaylarına kadar araştırmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü biraz zorlayıcı bir süreç. Yapabileceğiniz en ufak bir hatta başvurunuzun onaylanmamasına sebep olabilir. Bir kere başvurduğunuz paranızı, işletmenizi kurduktan sonra alacağınızı bilmeniz gerekir.

KOSGEB Danışmanlık Firmaları

Kosgeb Hibe Kredisi

Kosgeb Hibe Kredisi

İşletmenizi kurduktan sonra ne harcadınız, kaç personel çalıştırmaya başlatınız bu gibi tüm hesaplarınızı muhasebeleştiriyorsunuz, bunların sonucunda size veriyor. Bir çok kişi işletmesini kurmadan önce bu yardımı alabileceğini zannediyor. Hayır değil, yani sizin işletmenizi kurabileceğiniz bir miktar paranızın olması gerekiyor. Belki bunu bir bankadan kredi çekerek alabilir, yada bir yakınınızdan borç alarak kurabilirsiniz. Ama işletmenizi kurmadan önce başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Bu da sizin işletmenizi kurup, daha sonra alacağınız paranızı garantiliyor. 50 Bin TL ye kadar hibe alabiliyorsunuz. Yada 100 BİN TL ye kadar kredi alabilirsiniz. Ama en başta dediğim gibi başvurunuzu çok iyi detaylandırmanız gerekir. Yada bu konuda size yardımcı olabilecek danışmanlarla çalışabilirsiniz. Bu tür danışmanlar size her konuda ne yapmanız gerektiğini söylemektedir. Hangi konularda hibe veya kredi başvurunuzu onaylanır, diye bir çok yardımları olabilir. Bu konular hakkında çok fazla bilgi sahibi değilseniz, yardım almanız sizin için en iyisi olabilir.

KOSGEB Danışmanlık Ücretleri

Danışmanlar bir komisyon karşılığında çalışmaktalar. Ama başvurunuzun onaylanması konusunda çok net yardımcı olacakları da kesin. Tüm büyük illerimizde KOSGEB danışmanlık büroları bulunmaktadır. Yada online sitelerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece yeni işletme kuracaklar için değil, var olan işletmenizi büyütmek, dekorasyonunu yenilemek içinde KOSGEB’ten destek almak isteyebilirsiniz. Bu konuda yine size yardımcı olan bir danışmanla çalışabilirsin. Bu danışmanlar sizin tüm başvuru evraklarınız ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekte. Tüm muhasebe işlemlerinizi düzenlemektedir. Böylelikle bilgisi olmadığınız bu işlemlerinizi de hızlandırılmış olur.

Kategori: KOSGEB
Yazar: Tarih: 9 Nisan 2016 - 9:00:50

Benzer Konular

Yukarı Çık