Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kooparatif ve İnşaat Tamamlama Kredisi

Bir konut sahibi olmak veya almış olduğunuz araziye kendi evinizi yapmak için doğal olarak bir nakit desteğine gereksinim duyabilirsiniz. Bunun için öncelikle bankaların sunduğu kooparatif ve inşaat tamamlama kredisi alabilirsiniz. Bankaların bazıları özel olarak kooperatif ve inşaat tamamlama kredisi sunabilmektedir. Şekerbank kooperatif ve inşaat tamamlama kredilerinden birisini vermektedir. Bu krediyi alabilmek için bir takım şartları karşılamak gerekmektedir.

Şekerbank kredisini almak isteyen kişilerin sahip olduğu gayrimenkul, mutlaka belediye sınırları içerisinde olmalıdır. Diğer yandan kredi çekilecek gayrimenkulün inşaat ruhsatı da gerekli mercilerden alınmalıdır. Bu evrakın geçerlilik süresi de 5 yıl içerisinde geçerli olmalı yani süresi kontrol edilmelidir. Diğer yandan kredi için gerekli olan teminat evrakı da alınmalıdır. Bu teminat için genel kurul kararı gerekebilir. Eğer bu durum olursa kredi başvurusundan önce kurul toplantısı yapılacaktır.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi

Hızlı Bitirme Kredisi adı altında kooperatif ve inşaat için kredi veren bir diğer banka ise Vakıfbank’tır. Vakıfbank inşaatı yüzde 20 veya 80 arasında olan yapılara özel faiz ve ödeme seçenekleriyle kredi vermektedir.

Kategori: Şeker Bank
Yazar: Tarih: 26 Nisan 2016 - 8:00:48

Benzer Konular

Yukarı Çık