Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi Transferinde En Uygun Banka

Konut kredilerinde yapılan borç transferleri ile birlikte bankaların özel olarak uyguladığı faiz indirimlerinden ve vade şekillerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Bu imkanlardan birisi de Ziraat Bankası bünyesinde yer alan transfer konut kredisidir. Başka bir bankadan almış olunan konut kredisi taksitlerini bu şekilde azaltabilirsiniz. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubelerine gelebilir ve işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu kredinin özellikleri ise şu şekildedir. Ziraat Bankasına yapılan kredi transferlerinde kredi miktarı diğer bankaya aktarılmak şartıyla kullanılmaktadır. Bununla birlikte 120 aya kadar bulunabilen vade imkanı ile ekspertiz değerinin %75 kadarının kredi olarak kullanılması mümkün olmaktadır. Ayrıca krediye konu olan gayrimenkul ipotek olarak gösterilmektedir. Kredi vadesi süresince kredi alan kişilere hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası da verilmektedir.

Konut Kredisi Transfer Hesaplama

Ziraat Bankası şubelerine gelerek konut kredisi transferlerini en uygun faiz ve vade oranları ile birlikte yapabilirsiniz. Bu sayede daha önceden almış olduğunuz kredinizi en uygun ödeme imkanları ile birlikte gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Bu bankaların dışında diğer kredi borçlarınızı da kredi yapılandırma işlemleri ile birlikte yeniden düzenlemek mümkün olmaktadır. Kredilerin genel olarak kalan borç miktarı, faiz oranları arasında bulunan farklar, ödenmekte olan taksit miktarı ve toplam kredi maliyeti gibi durumlar konut kredilerinde ve diğer kredilerin transferlerinde hesaplanan değerlerdir.

Konut Kredisi Transferi Yapan Diğer Bankalar

Kredilerde uygulanan faiz oranları ve vade şekilleri kredilerin özelliklerine göre yapılanmaktadır. Bununla birlikte Garanti Bankası ve İş Bankası da uygun faiz ve vade oranlarıyla kredilerin transfer edildiği bankalardan birisidir. Teminat olarak gösterilen gayrimenkul ile birlikte yapılan işlemler sonucunda banka transferlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Konut Kredisi Transferi Nasıl Yapılır?

Bankalar arasında bulunan anlaşma gereğinde kredi olanakları ve yapılandırması için birtakım sözleşme imzalamak gerekir. Sözleşme gereği yapılan her türlü işlem ile birlikte düzenlemeler krediler arasındaki faiz oranları oldukça önemsenmektedir. Kredilerin faiz oranlarının yanı sıra diğer oranlarda bulunan kredilerin ne kadar ödemiş olduğu da belgelenmelidir. Kredilerin belgelenmesi için bulunan bu olanakların en önemli unsurlarından birisi de kredinin alındığı tarih ve diğer yöntemlerdir.

Kategori: Genel, Ziraat Bank, Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 10 Kasım 2015 - 1:08:06

Benzer Konular

Yukarı Çık