Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi İhtiyaç Kredisi Aynı Anda

Bankalarda, konut kredileri ve ihtiyaç kredileri ayrı kategorilerde yer almaktadır. Konut kredilerinin ve ihtiyaç kredilerinin sahip olduğu faiz oranları da birbirinden farklıdır. Konut kredisi ve ihtiyaç kredilerinin aynı anda alınması mümkündür. Ancak bunun için çok yüksek bir kredi notuna sahip olmak gerekmektedir. Kredi notu ile birlikte bankalara ayrı ayrı konut kredisi ve ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Diğer bir nokta ise konut kredisinin ve ihtiyaç kredisinin aynı paket içerisinde olup olmamasıdır. Bu durum şu an için mümkün değildir. Yani ihtiyaç kredileri ve konut kredileri ayrı tipte krediler olduğu için en azından aynı isimle alınamazlar. Fakat ev almak için kredi alacak olan kişiler, Mortgage kredilerinden yararlanabilir. Bu tip krediler, konut ve ihtiyaç kredilerinin aynı anda alınması gibidir. Çünkü Mortgage kredilerini almak ve ödemek diğer konut kredilerine göre daha kolaydır. Bu kredinin vadeleri daha fazladır.

Diğer yandan konut kredileri, yüksek vadeler ile de mortgage kredileri sayesinde alınabilmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin, konut kredisi kadar yüksek oranlarda kredi alması pek mümkündür.

Sonuç olarak: Eğer kredi notunuz yüksekse ve aylık geliriniz de yüksekse aynı anda 2 krediyi birden alabilirsiniz. Eğer maaşınız 5.000 tl ise aylık ödeyebileceğiniz rakam 2500 tl olacak şekilde bir taksitlendirme ile kredi alabilirsiniz ister ihtiyaç ister taşıt ister konut kredisi veya iki kredi aynı anda fark etmez… Yeter ki ödemekte zorlanmayın.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 22 Nisan 2016 - 8:46:57

Benzer Konular

Yukarı Çık