Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

Ev sahibi olmak hepimizin hayallerinden birisidir. Kira derdinden yorulmuş olabilirsiniz, çeşitli bahaneler ile evi boşaltmanızı isteyen ev sahiplerinden ya da taşınırken yıpranan eşyalarınız artık sizi ev sahibi olmak için tetiklemeye başlamış olabilir. Ev sahibi olmak için kenarda nakit para bulundurmak zorunda da değilsiniz. Banka kredisi ile kira ödercesine ev sahibi olan onlarca kişi var. Sizde bunlar arasında yer almak istiyorsunuz fakat faiz oranlarının düşmesini bekleyerek, konut kredisi faizleri düşecek mi diyorsanız alt metinlerimiz de sorunuza cevap bulacaksınız.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faizleri düşüş yaşamaya başladı.  Faiz yüzdelerinde ki artış vade oranlarında ki artış ile doğru orantılı diyebiliriz. Örneğin 12 ay vadeli konut kredisi için aylık yüzde 0,56 faiz uygulanırken 120 ay vadeli krediler de ise bu oran yüzde 0,86 lara çıkıyor. Fakat ön gördüğünüz üzere konut kredi faizleri diğer taşıt, bireysel ya da tüketici kredilerine oranla daha alt seviyelerde.  Örneğin Garanti bankasından konut kredisi alacaksanız aylık faiz oranınız sadece yüzde 0,72 olarak ödemelerinize yansıyacak.

Konut Kredilerinde Artış Var mı?

Konut kredilerinde henüz bir artış söz konusu değil. Fakat yeni yapılandırmalar ile artış olur mu yoksa tam aksine düşüş mü yaşanır bilinmez. Şu durum gayet nettir ki faiz oranları yükselmemiş ve düşükken ev sahibi olma fikriniz var ise uygulamaya geçin derim. Yapmanız gereken tek şey hangi banka ile çalışmak istiyorsanız bankanın en yakın şubesine giderek başvuru formunu doldurmanız. Eğer krediniz onaylanır ise bankanın sizden isteyeceği tapu örneği, gelir belgesi, SGK prim dokümanı gibi evrakları temin etmeniz gerekiyor. Sonrasında sizde ev sahibi olun ve kira öder gibi aylık size verilen tabloda kredi geri ödemelerinizi gerçekleştirin.

Konut Kredisi Kampanyaları

İş Bankası Kefilsiz Konut Kredisi

İndirimli Konut Kredisi

         Konut kredisi faizleri düşecek mi net cevap bulabildiğimizi düşünüyorum. Henüz ne bir düşüş ne de artış söz konusu değil. Zamana bağlı olarak yükselme yaşanırsa duyurulacaktır. Ayrıca birden çok bankanın konut kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Sizde araştırarak bu kampanyalardan yararlanabilir ve hayallerinizde ki eve konut kredisi aracılığıyla kavuşarak rahatın tadını çıkarabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 8:52:39

Benzer Konular

Yukarı Çık