Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi Faiz Oranını Kendin Belirle

Bu zamanda ev sahibi olmak hiç de artık o kadar kolay değil. Ev kirası, giyim giderleri, gıda giderleri, fatura giderleri, çocuk varsa onun giderleri gibi, bir çok maaşımızı yeterince kapsayacak giderlerimiz var. Birde bunların yanında ev almak için belirli bir miktarda para birikmekte gerekiyor. Çünkü konut kredisinin bankalar %75 ini en fazla vermektedirler. Konut kredileri az da olsa bankadan bankaya değişmektedir. %1.10 ile %1.30 arasında. Aslında gerçekten büyük bir fark diyebiliriz. Konut kredisi çekerken tabi ki de faiz oranları en düşük banka ile çalışmak isteriz. Ama faiz oranları daha düşük olan konut kredileri yüksek olanlara nazaran biraz farklılık göstermekte. Çünkü konut kredisi çektiğinizde, aldığınız ev banka tarafından ipotek edilir, borcunuz bitinceye kadar. İşte bu ipotekte olan bazı değişikliklerden bahsediyorum. Düşük faiz oranları ile çektiğiniz kredinin ipotek şartları, faiz oranı yüksek olana göre daha zayıf olabilir. Yani evinize gelebilecek hasarları karşılamada daha yetersiz olabilir. Bu da sizin tercihiniz.

konut kredisi faiz oranlarını belirleme

konut kredisi faiz oranlarını belirleme

Konut Kredisi Faiz Oranları

Örneğin; bir arkadaşımın konut kredisi ile aldığı evin, bozulan giderlerinde, bankanın gönderdiği hasar tespit uzmanları, bu hasarı ücretsiz yaptırdı. Hatta gördükleri kilerde,  sıvadaki dökülmeleri dahi tamir ettiler. Ev almadan önce arkadaşım ile konuşmuştum. Ne kadar faiz oranı ile aldığını, diğer bankalarda daha düşük faiz oranları vardı ama ben daha düşük olanla çalışmadım, çünkü çalıştığım banka ipotek olayında bana daha çok güvence verdi demişti. Önce pek umursamadım ama, bu olaydan sonra anladım. Konut kredileri hakkında her bankanın faiz oranlarını rahatlıkla öğrenebilir, hatta tüm bankaları birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz.

en uygun konut kredisi faizleri

en uygun konut kredisi faizleri

En uygun krediler sistemine girip, almak istediğiniz miktarı ve vadeyi seçtikten sonra, size tüm bankaların faiz oranları, kesintileri, yani tüm detayları ekranınıza gelecektir. Sizde kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bankaya buradan seçebilirsiniz. Konut kredilerinde biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

Faiz Oranı %1’in Altında Olan Banka Kredileri

2016 Mayıs sonu ve Haziran başı gibi, konut kredilerinde %1 inin altına inmesi beklenmekte. Son haberlere göre, bunun ilgili yoğun bir çalışma söz konusu. En azından %1 inin altına düşmesi, ev almak isteyenler için büyük bir fırsat. Çünkü ödeyeceğiniz taksit oranlarının baya bir düşmesi demek. Yani daha rahat ödeyebileceğiniz taksitler sayesinde, bir çok ihtiyacınızdan da kısmayacağınız, hayat standartlarınızın daha yüksek olacağı anlamına gelir. Bu nedenle biraz daha bekleyin.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 30 Nisan 2016 - 8:25:26

Benzer Konular

Yukarı Çık