Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi Devretme

Konut kredisi borcunu başkasına devretme işlemleri: Günümüz şartlarında ev sahibi olmanın oldukça zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ev sahibi olmak için konut kredisine eğilim son zamanlarda çok fazla artış göstermektedir. Banka ve finans kuruluşlarının gayrimenkul ipoteği karşılığı konut sahibi olmak isteyen kişilere sunmuş olduğu kredi türü olan konut kredisi ile uzun vadelerle düşük faiz oranı ile ev sahibi olmak isteyenleri ev sahibi yapıyor. Aynı zamanda kredi kullanarak almış olduğunuz evi kredi borcu bitmemiş olsa dahi satabilme imkanı buluyorsunuz.

Konut Kredisi Borcu Ödeme

Olumsuz bir netice olarak alınan konut kredisi borcu ödenemeyecek hale gelebiliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ise yapmanız gereken ya borcunuzun kapatma ya da borcunuzu devretmektir.

konut kredisi devretme

konut kredisi devretme

Konut Kredisi Borcu Devredilebiliyor mu?

Konut kredisini devredebilir miyim diye merak edenler için belirtmeliyiz ki. Konut kredisi borcunun devri ancak ve ancak konutun el değiştirmesi ile mümkün olabiliyor. Evi satmanız durumunda konutun bir önceki kredisini kapatarak yeni malik için yeni kredi açmanız gerekiyor. Kredi borcu olan konutun satılmaması dâhilinde bu defa konutu banka satışa çıkarma hakkına sahip oluyor.

İpotekle Konut Kredisi Devri

Banka verdiği kredi karşılığında almış olduğu teminatı satışa konu olan konutun üzerinde veya gayrimenkul üzerinde ipotek kurabiliyor. Bu sebeple krediye teminat olarak gösterilen konut satışa çıkartılarak bulanan kredi borcunuz bu satış ile kapatılıyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2016 - 4:35:41

Benzer Konular

Yukarı Çık