Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Kredisi Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Orta kesim vatandaş için dillerde dolaşan tek bir cümle var bu dönemde. Borca girmeden mal sahibi olmak mümkün değil. Evet ülkemizde maalesef para biriktirmek pek de kolay olmuyor. Çocuklarımızın okul masrafları, beklenmeyen sağlık problemleri, acil nakit ihtiyaçlarımız derken ancak ay sonunu getirebiliyoruz. Yaşamını bu şekilde devam ettiren birçok insan için ev sorunu yıllardır kanayan yara gibi adeta.

Son yıllarda konut kredilerinde sağlanan imkânlar ile birçok vatandaş bu yaralarını iyileştirdi ve uzun yıllardır kirada oturduğu, benimsediği evini veya hayalini kurduğu sıfır binada olan yepyeni bir evi mal varlığı içerisine sokmayı başardı. Peki, konut kredisi nasıl kullanılıyor?

konut kredisi peşinatları

konut kredisi peşinatları

Ödemelerinizi düzenlendiniz aylık geliriniz ise bir miktar arttı. Konut kredisi için şart olan peşinatı da kenara attıktan sonra artık ev almak için uygun şartları oluşturdunuz demektir. Tek yapmanız gereken uygun faizli bir banka araştırmak ve müşteri temsilcileri ile görüşmek olacaktır. Geçmiş finansal puanlarınız kredi kullanmaya uygun ise, gelir belgeniz çekmek istediğiniz konut kredisine elverişli ise istemiş olduğunuz evin sahibi olabilmeniz için hiçbir engel kalmıyor. Zaten ödemiş olduğunuz kiranız üzerine bir miktar daha fazla ödeme yapıp ev sahibi olabiliyorsunuz.

Kira Öder gibi ev sahibi olmak

Başvurunuz sonrasında banka sizden gerekli evrakları isteyecek ve almak istediğiniz eve ekspertiz gönderecektir. Lisans belgesine sahip ekspertiz birçok durumu göz önünde bulundurarak evinizin değerini belirleyecek ve bankaya rapor olarak sunacaktır. Sunulan rapor sonrasında banka belirlenen değerin %75’ini size kredi olarak sağlayacaktır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 13 Ocak 2016 - 10:17:45

Benzer Konular

Yukarı Çık