Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Fiyatları Düşüyor

Bir ara çok yüksek fiyatlara varan ve bundan dolayı büyük tepki toplayan konut fiyatları, yerini düşüşe bıraktı. Konut fiyatlarındaki durgunluk özellikle vatandaşı çok sevindirdi. Konut fiyatlarının düşmesi ile birlikte ilerleyen günlerde konut kredilerinde de indirime gidilmesi bekleniyor. Konut fiyatlarında kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte meydana gelen bu düşüşün, 2016 yılının ikinci döneminde devam etmesi bekleniyor.

Genel olarak 2010 yılından itibaren başlayan konut fiyatlarındaki yükselme ve hareketlilik son zamanlarda yerini durgunluğa ve indirime bıraktı. Özellikle büyük şehirlerde konut fiyatlarının çok yüksek olması, İstanbul ve ilçelerinde inanılmaz artışların meydana gelmesi yabancı kişileri de etkilemekteydi.

İstanbul’da Konut Fiyatları Düşecek Mi?

Arap turistlerin konut olarak çok ilgi gösterdiği İstanbul konut fiyatlarının artmasından en çok etkilenen şehirlerin başında geliyor. İstanbul’da bazı bölgelerde fiyatların yüzde 15 oranlarında düştüğü öğrenildi. Bununla birlikte daha orta seviye semtlerde de ev almak isteyen kişileri sevindirici haberler bekliyor.

Örneğin: İstanbul Maltepe’de 2006 yılında 195 bin TL’ye satılan bir konut şu an sadece 160 bin TL üzerinden satılabiliyor. Bu fiyatların diğer semtlerde daha uygun olması da muhtemel görülüyor.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2016 - 10:00:23

Benzer Konular

Yukarı Çık