Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Konut Fiyatları Artacak mı?

Türkiyede bireysel olarak en güvenilir ve en çok kazanılan yatırım aracı olarak kabul edilen konut sahibi olmaktır.Her yıl başında yatırım yapmak isteyen bireylerin aklına ençok takılan soruysa:”Acaba yeni yılla birlikte konut fiyatlarında artış olacak mı”dır.

2015 yılı içerisinde yaşadığımız 2 genel seçim yatırım yapmak isteyen yatırımcıları bir müddet hareketsiz bırakmıştır.Son seçimler ile birlikte tek parti ile siyasal iktidarın sağlanmasıyla birlikte beklemekte kalan yatırımcıların yeni yılla birlikte harekete geçmelerini teşvik etmiştir.Konut alım satımlarının hareketlenmesi ile birlikte fiyatlar da artmaktadır.

Dolar ile birlikte  ve inşaat malzemelerindeki artışta konut maliyetleri arttırarak konut fiyatlarına artış olarak yansımaktadır.Bununla birlikte bankaların konut kredisi faiz oranlarının sürekli artıyor olması ise konut fiyatlarını arttıran diğer bir parametredir.

Bununla birlikte şehirleşme ile birlikte arazi fiyatlarının yükselmesi,kentsel dönüşüm projeleri ve hızlı nüfus artışı da konut fiyatlarındaki artışın sürmesini sağlayacak diğer unsurlarındandır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 24 Ocak 2016 - 8:43:00

Benzer Konular

Yukarı Çık