Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


KKTC Bankaları Çalışma Saatleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bünyesinde hizmet veren bankaların çalışma saatleri hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Merkez Bankası çalışma saatleri Pazartesi ve Cuma günleri 08:00 – 15:30 olarak belirlenmiştir. Perşembe günü ise bankanın çalışma saatleri 08:00 – 17:00 olarak belirlenmektedir. Bununla birlikte genel bankalar Pazartesi ve Cuma günleri 08:00 – 13:00, 14:00 – 17:00 olarak düzenlenmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde hizmet veren resmi daireler Pazartesi ve Cuma günleri 08:00 – 15:30 olarak yönetmelikte bulunur. Bu resmi daireler Perşembe günü 08:00 – 17:00 şeklindedir.

Bankaların çalışma saatleri içerisinde bulunan sürelerde çeşitli bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bankaları Türkiye Cumhuriyeti bankalarına genel olarak bağlı çalışır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti koşulların farklı olduğu için bankaların çalışma saatlerinde bu değişikler olmaktadır. Kıbrıs’ta havaların aşırı sıcak olması çalışma saatlerini etkilemektedir. Bankaların çalışma saatleri nedeniyle erken kapanmaları söz konusudur. Ziraat Bankası ve İş Bankası gibi bankalar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde bulunmaktadır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 2 Ekim 2015 - 11:15:12

Benzer Konular

Yukarı Çık