Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Kkb Si 0 Olana Kredi

Ülkemizde kredi imkanı bankalar tarafından sunuluyor. Ancak, bankalardan kredi alabilmek için bazı kriterlere uymak gerekiyor. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz KKB yani Kredi Kayıt Bürosu, tüketicinin kredi notunun tutulduğu bir sistemdir. Kredi notu ise, tüketicinin geçmişten bugüne yaptığı ödemeleri kapsayan bir referans notudur. Kredi notu ne kadar yüksek olursa kişinin bankalardan hizmet alması o kadar kolay olacaktır. Öyle ki; kredi notu 0‘dan başlayıp 1900’e kadar çıkmaktadır. Peki, Kkb si 0 olana kredi verilir mi? Belki şuanda pek çok kişi bu soruyu soruyor. Eğer kredi notunuz sıfır ise ve acil krediye ihtiyacınız varsa kredi almanız zor olsa da bazı kriterler sayesinde alabilirsiniz.

Kredi Notu Sıfır 0 Olana Kredi

Kredi notu sıfır olan bir kişi daha önceki kredi kartı veya kredi borçlarını zamanında ödememiştir ve banka ile ters düşmüştür. Eğer böyle bir durumdaysanız ve kredi almak istiyorsanız bankaya giderek durumunuzu izah etmekte fayda var.

kkb-kredi-kayıt-burosu

kredi notu öğrenme

Banka yetkilisine kredi notunuzun sıfır olduğunu ancak krediye ihtiyacınız olduğunu uygun bir şekilde anlattığınız takdirde banka bu durumu anlayışla karşılayacaktır. Ancak, bankanın size kredi verebilmesi için bankaya bir teminat göstermeniz gerekebilir. Eğer bir mal varlığınız varsa teminat göstererek daha kolay kredi alabilirsiniz. Şunu da belirtmek istiyoruz.

Kredi notu sıfır olan bir kişi daha önce bankalardan kredi kartı veya kredi almamıştır. Yani, banka ile hiçbir şekilde ilişiği olmadığı için kredi notu sıfır olarak görünmektedir. Bu yüzden bankadan kredi almak için sigortalı olmanız, belli bir gelirinizin olması da yeterli olabilir. Bu yüzden bütün bankalara kredi başvurusu yaparak şansınızı arttırabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 28 Ağustos 2015 - 10:08:46

Benzer Konular

Yukarı Çık