Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz

Yapılan araştırmalara göre en çok kredi kullanan ülkelerden bir tanesi olan Türkiye de ihtiyaç ve istekleri karşılamaya yönelik bir arayış içinde olan vatandaşların krediye yöneldiğini biliyoruz. Kredi başvurusu yaparken acaba bana kredi çıkar mı çıkmaz mı diye de merak eden vatandaşlar bu sorulara cevap aramaktadır.

Kredi başvurusunda bulunmak istediğinizde gelir belgesi olması gerekmektedir. Gelir belgesi olmayan vatandaşların kredi başvuruları olumsuz cevap alır. Gelir belgesi verebilecek bir imkanınız olduğunda da findeks kredi notu devreye girmektedir.

Findeks notu bankaların müşterilerinin borçlarını ödeme tutarlılığına göre vermiş olduğu nottur. Bankalardan almış olduğunuz yüksek not ile kredi alabilmeniz oldukça kolay olmakla beraber kredi notu düşük olan vatandaşlar ise kredi almakta güçlük çekmektedir. Bankalarda bulunan mevcut borç durumunuzun gelirinizle orantılı olması halinde kredi alabilirsiniz.

Borcunuz yok fakat gelir belgesi gösteremiyorsanız bankalar kredi notunuzu değerlendirerek de kredi verebilirler. Gelir belgesi gerekmeden kredi notu almak istiyorsanız banka geçmişinizin çok iyi olması gerekmektedir. Banka geçmişinizin iyi veya kötü olmasını da yine bankalar belirler. Belirlenen geçmişinize yönelik ise findeks kredi notu verilerek müşteriler hakkında ön bilgi edinilmesini sağlarlar.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 12 Ocak 2016 - 5:18:20

Benzer Konular

Yukarı Çık