Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekebilir Miyim?

Yavru Vatan Kıbrıs’ta Türk vatandaşları ve Kıbrıs vatandaşları bankalardan kredi alabilmektedir. Kıbrıs’ta Türkiye’den farklı bankalar da yer almaktadır. Bu bankalar üzerinden kredi alarak Türkiye’de kabul edilmeyen kredi başvurularınızı sonuçlandırabilirsiniz. Bankaların kredi verme kriterlerinde kredi notu yine geçerli olmaktadır. Yani Türkiye’deki kredi başvurularınız eğer kredi notundan dolayı kabul edilmiyorsa, muhtemelen Kıbrıs bankalarında da kredi almanız çok zor olacaktır.

Kredi alabilmek için Kıbrıs’a gelmeniz de gerekebilir. Bazı bankalar kredi almak isteyen kişilerin ıslak imzasını isteyebilir. Bankaların genel durumu göz önüne alındığında Kıbrıs bankalarının uyguladığı faiz oranları daha yüksek olabilir.

Kıbrıs bankalarının faiz oranlarındaki bu artışın nedeni de Kıbrıs halkının gelir seviyesinin yüksek olmasıdır. Kıbrıs ekonomi planlamasında euro giriş çıkışlarının da olması halkın zengin olmasını sağlamaktadır. Ayrıca İngiltere ile olan ilişkilerin gelişmesi, Kıbrıs bankacılığı ve özel yatırım sektörünün önünün açılmasına yardımcı olmaktadır. Siz de Türkiye bankalarından kredi alamadıysanız şansınızı Kıbrıs bankalarında deneyebilirsiniz. TC vatandaşlarının da Kıbrıs vatandaşları gibi kredi alabildiği bankalar sayı olarak fazladır.

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 21 Mayıs 2016 - 8:12:08

Benzer Konular

Yukarı Çık