Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kefil; borçlu olan kişinin borcunu ödemediği durumda bütün sorumlukları devralan kişilere denmektedir. Bankalar da kredi verdiklerinde kefil talep etmektedirler. Aslında bu durum bizi rahatsız eden nedenler arasında yer almaktaydı. Kefil bulmak bazen günlerimizi alıyordu. Birde kişiler kefil olurken birkaç kere düşündüğünden arkadaşlık ilişkilerimizde yıpranıyordu.

Değişen zamana bağlı olarak bazı bankalar özellikle ihtiyaç kredilerinde kefil talep etmemeye başladılar. Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalara örnek vermemiz gerekir ise; İş bankası 10 bin TL krediyi 36 ay vade ve % 1,38 faiz ile kefilsiz sunmaktadır.

Sizler herhangi birini zan altında bırakıp kredi çekmek istemiyor olabilirsiniz. Zaten bu zamanda kimse kimseye de kefil olmak istemiyor elbette. Böyle bir durumda hiç korkmayın. Artık kefil istemeyen birçok banka mevcut ve hepsi de size istediğiniz oranları eğer bir ödeme zorluğu yaşamamış iseniz yanı müşteri krediniz yüksekse verebiliyorlar.

kefilsiz

Bazı durumlarda kredi istemeyen bankalar bile işi zorlaştırmak için kefil isteyebilirler. Bu aslında Müşteriye güvenilmediğini gösteriyor. Ödeyip ödeyemeyeceği düşüncesi ile istenen bu kefil, işi iyi olan ve ödemelerini sağlam yapan insanlar için pek geçerli olmuyor.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Garanti bankası geliyor. Hemen sonrasında sie Denizbank geliyor. Hatta ve hatta Denizbank bazı kredilerinde hem kefil istemiyor hem de çalışma belgenize ihtiyaç duymuyor. Yani ev hanımları bile kolaylıkla kredi çekebiliyorlar.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar genellikle az miktarda olan kredileri onaylıyorlar. Diyelim ki sizin oldukça yüksek bir tutara ihtiyacınız var. O zaman banka kendini garanti altına almak için bir kefil isteme hakkını kullanabiliyor. Yani bu durum tamamen esnektir ve her banka istediği an uygulayabilir.

Bunun yanı sıra ING bank % 1,34 faizle, Denizbank %1,44 faizle, Yapı kredi bankası % 1,45 faiz ile Akbank % 1,39 faiz oranları ile kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sizin de kredi notunuz düşük değilse başvuru yaparak kefilsiz krediden faydalanabilirsiniz.

Bankaların şubeleri aracılığı ile ya da resmi internet adresi üzerinden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Kredi onay durumunuz aynı gün içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar için başvuru yaptığınızda hemen sonucu alacaksınız. Size tanımlanan kredi otomatik olarak hemen belirlenecektir. Bunun üzerine ise kefil getirseniz bile çıkamıyor olursunuz. Yani bazen şartlar gerçekten de çok zorlanmış oluyor.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 7 Kasım 2015 - 11:58:26

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Acil Kredi dedi ki:

    Acil nakit ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum en cazip kredi fırsatı veren banka hangisidir?

Yukarı Çık