Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Katılım Bankalarında Kredi Yapılandırma

Katılım bankaları mevduat bankalarına benzemektedir. Fakat mevduat bankalarındaki sabit getirili mevduat yerine kar zarar niteliğinde katılım fonu toplayan bankalara denilmektedir. Katılım fonunu kar ve zarar olarak toplayan bu banka türleri toplanan parayı bir havuza atılarak ihtiyacı olan kişilere bu havuz içerisinden katılım oranı ile finansman sağlanmaktadır.

KREDİ BORCU YAPILANDIRMA

Ayrıca kullanmak istediğiniz vadeye göre uygulanan orana katılım oranı denilmektedir. Şimdi gelelim katılım bankasında yapılandırma işlemlerine. Katılım bankaları ortak bir havuz sistem ile faaliyetini sürdürmektedir.Yapılandırma işlemi yapmak dönem karlı olmadığı için çok cazip bakılmayan bir konudur. Yani mevduatı toplamak için ödenen kar payı yapacağınız yapılandırma işleminizi karşılıyor ise işleminizi gerçekleştiriyorlar.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA

Bir başka bir durumda ise başka bankaya transfer etmeniz bile onlar için daha karlı olmaktadır.

Yapılandırma yapma yetkisi Genel Müdürlük bazında mevcut olmaktadır. Bu nedenle müşteriler için her zaman yapılandırma yapılabilmektedir. Bankalar bu konuda sizlere gereken bilgiyi aktaracaktır. Yapılandırma işlemi dönem karı sağlamadığı için çoğu kişinin tercih etmediği bir sistem olarak kalmıştır.

Kategori: Bank Asya, Kuveyt Türk Bankası
Yazar: Tarih: 21 Ocak 2016 - 7:52:07

Benzer Konular

Yukarı Çık