Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kara Listedeyim,Kredi Notumu Yükseltsem Kara Listeden Çıkar Mıyım?

Kara listedeyim, kara listeden çıkmak için ne yapmam lazım? Kredi notum düşük, bu durum kara listede olmamı etkiler mi? Kredi notumu yükseltsem kredi listeden çıkarırlar mı? daha öte bir durum olan şu an kredi lazım ama bankaların kara listesine alındığım için tekrar kredi çekemiyorum. Daha önce aldığım bazı kredilerin ödemelerinde gecikme yaşadığım için kara listeye alınmıştım. Borçlarımı tamamen kapattım ama yine de kara listeden kurtulamadım. Peki bu kara listeden nasıl kurtulabilirim?

Cevap olarak genelde kara listeden kurtulma yolları değilde kara listedekilere kredi veren bankalar önerilmekte ama onlarda internette yazdığı şekilde kolaylıkla kredi vermemekte. Kişilerin kredi notlarına göre muamele etmekte ve kefil istemektedirler. Kefilin gelir belgesi ve kredi notu değerlendirilerek işlem yapılmakta yani banka direkt kara listedeki kişiye ödeyemez kefilden parayı nasıl alırım diye hesap yapmaktadır.

kara listediklere kredi

kara listediklere kredi

Kara Listede Olanların Para Sorunu

Acil para sorunlarını günün her anında veya yaşamın her döneminde herkes yaşayabilir. Bu gibi sıkıntılarda genel olarak bankalardan kredi alma yoluna gidilir. Ancak kredilerden banka alabilmek için herhangi bir icra işleminde kaydın bulunmaması veya kredi notunun yüksek olması gerekir. Toplumumuzda genel olarak bu durum maalesef iç açıcı değildir. 2015 yılındaki araştırmalara göre kredi kartlarına veya kredilere olan borçlardan dolayı takibe düşen kişi sayısı milyonlara ulaşmıştır. Bu nedenden dolayı bankalar kredi notu sistemini devreye sokmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kara Listeye Girer Mi?

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi alma ihtimali bu durumdan dolayı oldukça azalmaktadır. Ancak sektör içerisinde alternatif para bulma yöntemleri gelişmiştir. Bunlar arasında senetle veya komisyonla kredi veren kişi veya kurumlar ile iletişime geçme bulunmaktadır. Siz de acil 2000 TL’ye ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İster senetle ister komisyonla veya kontör üzerinden borç para alabilirsiniz. Böylece günün her anında acil nakit ihtiyaçlarınızı çözebilir ve sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Acil 2000 TL’ lik kredi paketinizi alabilirsiniz.

çözüm

Kara Listeden Çıkmanın En Etkili Yolları?

Burada genelde bilindik kredi notu yükseltme yöntemleri kullanmak mantıklı olacaktır.

  1. Banka mevduat hesabınıza tatminkar bir miktarda para yatırmalısınız ve bunun bir kısmını çekip tekrar yatırarak hesabınızı aktif olarak kullanmak il yoldur.
  2. Kredi kartı harcaması yaparak bunu düzenli olarak ödemelisiniz. Kesinlikle geciktirmemeli ve kredi kartını boş tutmamalı harcama yapıp ödemelisiniz.
  3. Daha sonra notunuzda oluşan hafif bir iyileşme ile birlikte az miktarda kredi çekmelisiniz ve vadesi de kısa olmalı sonra hemen kredinizi zamanında ödemelisiniz. Bu işlemleri sıklıkla yaparak kara listeden çıkabilirsiniz.
  4. Kara listedeyken kredi almanız zor olacaktır. O yüzden ilk etapta ilk 2 maddeyle notunuzu yükseltmeye bakınız sonra 3 aylık sigortanız yatsın ve kredi almaya gittiğiniz az maaş göstergeniz yüksek olsun. Örneğin 6.000 TL lik gelir belgesi götürüp sadece ayda 1000 TL ödeyecek şekilde kısa vadeli krediler çekip hemen kapatmalısınız. İyi bir kefil ve gelir belgesi kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 21 Mart 2016 - 2:28:52

Benzer Konular

Yukarı Çık