Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara liste nedir? Kara listede olanlara kredi veren bankalar var mı? Kara listedekiler hangi kredileri alabilir? 2016 yılı kara listedekilere kredi veren bankaları açıklıyoruz..

Bankalardan kredi alabilmek için yeterli seviyede kredi notuna sahip olmak gerekir. Kredi notu, bankalar ile daha önceden yapılan işlemlerinde kara listede bulunan kişiler için maalesef düşük seviyelerdedir. Kara listeye girebilmenin nedenleri arasında bankalardan alınan kredilerin veya kredi kartlarının borçlarının zamanında ödemesidir. Bankalardan alınan kredilerde çok dikkatli olmak gerekmektedir. Kredilerin taksitlerinin zamanında ödenmemesi durumu da çok ciddi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bir krediyi almadan önce diğer bankaların kredileri arasında bir faiz karşılaştırması yapmak gerekir. Bu faiz karşılaştırmalarının nedenlerinin başında en uygun krediyi almak gelmektedir.

Kara Listede Olanlar Ne Kadar Kredi Alır?

zor kredi

zor kredi alırsın

Krediler arasında yer alan faiz oranları ve vadeler, kredilerin özelliklerinde önemli bir pay sahibidir. Yani sizin aylık geliriniz 2 bin TL ise 100 bin TL’lik krediyi almadan önce çok iyi şekilde düşünmeniz gerekmektedir. Kredilerin daha kolay bir şekilde ödenebilmesi için faiz oranlarının ve aylık taksit miktarlarının hesaplanması gerekir. Bu hesaplamalar bankaların internet bankacılığı sayfalarında yer almaktadır. Bu internet bankacılığının en önemli görevlerinden birisi de müşterilere kredi hesaplama konusunda yardımcı olmaktır. Kredilerini bankaların internet şubeleri ile düzenli bir şekilde hesaplayan kişiler, ilerleyen dönemlerde herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan borçların kapatılmasını sağlar. Kredi notu, bankaların müşterilerine kredi verirken değerlendirmeye aldığı en önemli noktaların başında gelmektedir. Bir anlamda bir öz geçmiş özelliği gösterir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kara Listedeyim

banka kara liste sorgulama

banka kara liste sorgulama

Kredi kartı veya kredi borçlarının zamanında ödenmemesi durumunda veya diğer kredilerin taksitlerinin her zaman aksatılarak ödenmesi gibi zamanlarda kredi notunda çok ciddi düşmeler olur. Kredi notunun düşük olması demek bankaların o müşteriye güvenmemesi anlamına gelmektedir. İlerleyen dönemlerde bu kişilerin kredi borçlarını ödeyememesi anlamına gelir. Kredi borçlanmaları aslında normaldir. Burada önemli olan taksitlerin zamanında ödenmesidir. Taksitlerin istikrarlı bir şekilde ödenmesi kredi notunuzun belirli seviyede olması anlamına gelmektedir. Bankalardan rahat bir şekilde kredi alabilmek için 1400’ün üzerinde bir kredi notuna sahip olmak gerekir. Bankalar ile hacizlik olan veya kara listede olan kişilerin de kredi notunu yükseltme şansı vardır. Ancak burada belirli bir sürenin geçmesi şarttır. Kredi notunun genel anlamda kontrol altında tutulması için bankalara olan kredi kartı ve kredilerinin ödenmesi gerekmektedir. Bazı bankalar, kredi notu düşük olan kişilere de kredi verebilmektedir. Fakat bu bankalardan kredi almak oldukça güç olabilir. Yani yine de kredi almak kolay değildir.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2016

Kara listede olan kişilere kredi veren bankaların bazıları şunlardır;

Kara listedekilere kredi veren banka 1: Burgan Bank

Burgan Bank kredi notu düşük olan kişilere faiz oranı düşük kredi vermektedir. Burada kredi üst limitleri 10 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu sayede kredi notu düşük olan veya kara listede olan kişilerin kredi alması bir nebze de olsa mümkün olabilmektedir. Burgan  Bank kredilerinden alabilmek için hemen banka ile bir görüşme yapabilirsiniz.

Kara listedekilere kredi veren banka 2: Odeabank

Son dönemlerin önemli alternatif bankalarından birisi olan Odeabank, kara listede olan veya bankalar ile önceden sorun yaşamış olan kişilere bir şans daha verebilmektedir. Bu banka, 1,25’lik faiz oranları ile 10 bin TL’lik krediyi verebilmektedir. Bir kefil ile birlikte bu kredi alınmaktadır. Gelir belgesinin yanı sıra maaş üzerinde herhangi bir hacizin de bulunmaması gerekir. Odeabank böylece önemli bir alternatif kredi sunmaktadır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 20 Mayıs 2016 - 12:31:08

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. melek dedi ki:

    Banka kara listesindeyim nasıl kredi alabilirim?

  2. Sema dedi ki:

    Merhaba ben kredi kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yukarı Çık