Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kapatılan Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ülkemizde kredi kartı kullanımı 145,6 milyonu buldu. Bir çok kişide iki üç veya daha fazla kredi kartı bulunmaktadır. Çoğumuzun bilinçsizce kullandıkları kredi kartları yüzünde icralık ta olarak resmen borç batağına sürüklediğini maalesef ki görüyoruz. Bankalarda bu yüzden milyonlarca insanın kapatılamayan borç dosyaları bulunmakta. Aylık gelirimiz üzerinde harcadığımız kredi kartı harcamaları zamanla birikerek sonunda içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Her ay aman asgarisini ödeyim yeter dediğimiz borçlarımız ve bankaların faiz üstüne faiz yüklediği borçlarımız sonunda karşımıza aşamadığımız bir dağ olarak bize geri dönüyor. Yeter artık kredi kartı kullanmak istemiyorum dediğimiz zamanda kapatmak o kadar kolay değil! Aradığımız müşteri hizmetleri bize hayır kapatamazsınız çünkü borcunuz, taksitleriniz var deyip bizi vazgeçirmeye çalışıyorlar.

Kredi Kartının Kullanıma Kapatılması

Kesinlikle kararlı olduğunuzu gösterin derim ben. Çünkü sizin bu talebinizi 7 gün içinde yerine getirmek zorundalar. Yok borcunuz var yok taksitiniz var veya size bir sonraki ay için bu kadar hediye kartınıza yükleyelim. Bunlara inanmayın!  Kredi kartınızı kapattınız ve borçlarınız, taksitleriniz mevcut. İşte o zaman kartınızdaki borçlarınız bitinceye kadar ekstreniz gelir ve siz her ay düzenli öderseniz  kartınızdan tamamen kurtulursunuz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma    

Aslında kredi kartımızı bilinçli kullandığımız taktirde bize yararı çok. Ama bizim ülkemiz insanları maalesef hızlı tüketim konusunda kendini aşıyor. Aman alayım öderim veya taksite böldürürüm, aylık taksit 5 lira 10 liradan bir şey olmaz,taksit, taksit bir bakıyoruz ekstreimize biriken taksitler olmuş bir asgari ücret.Çoğumuz da  asgari ücretle çalıştığımız içinde aldığımız maaşımızı vermek istemiyoruz bu bir gerçek.

Kredi Kartı Borcunun Asgarisini Ödeyin

kredi kartları

kredi kartları

İşte o zamanda asgari minimununu ödeyerek kurtulmaya çalıyoruz. Bu bilinç çok yanlış çünkü kart faizleri işte o zaman bizim belimizi büküyor. Sadece yapmamız gereken çok acil bir ihtiyacımızda kullanmamız gerektiği. Bir kere bunun bilincinde olmalıyız. Aylık gelirimizin altında bir ödememizin olması gerektiğini bilmeliyiz. Kredi kartımızın olduğunu çoğu zaman unutmalıyız,unutmalıyız ki her gördüğümüzü alma isteğimizi yenelim. “Taksitle olsun dünyayı alırız” düşüncesinden kurtulalım.Günümüzde artık sakızın bile kredi kartı ile satılacağı gerçeği bize cazip gelmemeli.Mesela aylık gelirimiz 1300 TL asgari ücret bizim kredi kartı harcamamız 500 TL yi geçmezse rahatlıkla ödeyebilir sıkıntısını, faizini çekmez, düzenli ödemelerimiz sayesinde yararlarını görebiliriz. Fazla kredi kartı cüzdanınızda bulundurmamalı, olan kredi kartı limitinin de düşük olması  bizi frenleyen en önemli neden olabilir. Yoksa kredi kartı mağdurlarının ödeyemedikleri borçlarını aman ödemek için ne yapsam kredi mi çeksem de kapatsam diye bir başlarlar gerisini artık siz düşünün!!!

Kategori: Kredi Kartları, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Mart 2016 - 9:00:34

Benzer Konular

Yukarı Çık